Szczypiorniści Śląska grają o awans

| Utworzono: 2014-03-21 14:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

22. marca może być wspaniałym dniem dla pasjonatów szczypiorniaka we Wrocławiu. Zespół Aleksandra Malinowskiego podejmie Anilanę Łódź w kolejnym spotkaniu zaplecza ekstraligi.

Jeżeli Śląsk wygra na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewni sobie awans do grona najlepszych drużyn w kraju. Wrocławianie są zdecydowanym faworytem i już w weekend powinni świętować sukces. W pierwszej rundzie rozgrywek Śląsk wygrał w Łodzi 45:13.

Piłkarze ręczni ze stolicy regionu ostatni raz w ekstralidze grali cztery lata temu. Po zajęciu 9. miejsca władze klubu postanowiły wycofać zespół z rozgrywek.

W odbudowę klubu zaangażowali się Jacek Olejnik i Daniel Grobelny. Dzięki współpracy z miastem udało się reaktywować drużynę piętnastokrotnych mistrzów Polski.

Krok po kroku Śląsk stawał się coraz mocniejszy. Najpierw wygrał drugą ligę. Później zajął trzecie miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi. Teraz lideruje zdecydowanie zmaganiom zaplecza ekstraligi i jest o krok od sukcesu.

Mecz z Anilaną Łódź rozegrany zostanie w sobotę o 18 w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama