Niespodziewana porażka CCC

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-02 20:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wydawało się, że półfinałowa rywalizacja CCC Polkowice z Artego Bydgoszcz będzie miała jednostronny charakter. Mistrzynie Polski były zdecydowanym faworytem konfrontacji z Artego i większość ekspertów stawiała na łatwe 3:0 dla Polkowiczanek. Zwłaszcza, że w czterech meczach w tym sezonie z Artego zespół CCC odniósł cztery zwycięstwa.

Niestety pierwszy mecz ćwierćfinałowy okazał się zimnym prysznicem. Zespół z Polkowic nie mógł odskoczyć rywalkom na bezpieczną odległość. Po dwóch kwartach mistrzynie Polski prowadziły 34:29, ale przed czwartą kwartą był remis 45:45. Ostatnie dziesięć minut zakończyło się jednak wygraną Artego 16:12 i zwycięstwem zespołu z Bydgoszczy w całym spotkaniu 61:57.

Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw a kolejny mecz rozegrany zostanie jutro o 18 także w Polkowicach.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 57:61 (17:14, 17:15, 11:16, 12:16).

CCC Polkowice: Janel McCarville 17, Belinda Snell 14, Magdalena Skorek 11, Magdalena Leciejewska 7, Teja Oblak 6, Walerija Musina 0, Jelena Skerovic 2, Agnieszka Majewska 0, Dominika Owczarzak 0, Agata Szczepanik 0;

Artego Bydgoszcz: Leah Metcalf 17, Jessica Lawson 16, Amisha Carter 11, Elżbieta Mowlik 8, Martyna Koc 5, Justyna Jeziorna 4, Anna Pietrzak 0.