Zagłębie blisko finału Pucharu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-08 20:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od początku spotkania widać było, że obie drużyny zdają sobie sprawę z rangi tego meczu. Dla Zagłębia zdobycie krajowego pucharu byłoby jedyną szansą na uratowanie niezwykle słabego sezonu. Arka jako pierwszoligowiec nie miała natomiast nic do stracenia i chciała osiągnąć korzystny wynik.

Pierwsi groźną okazję stworzyli zawodnicy Zagłębia. W 8 minucie Dawid Abwo zagrał w pole karne do Johana Bertilssona, ten odegrał ją do Arkadiusza Piecha, ale napastnik Zagłębia minimalnie spudłował. Arka odpowiedziała w 14 minucie indywidualną akcją Mateusza Szwocha, ale jego strzał został zablokoany przez Elvedina Dzinicia.

Wreszcie w 15 minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Prawą stroną pomknął Abwo, dośrodkował w pole karne a Piech pokonał Michała Szromnika. W 27 minucie Lubinianie mieli rzut wolny. Z lewej strony pola karnego dośrodkowywał Manuel Curto, ale nie było to dobre zagranie.

Arka miała okazję na wyrównanie w 32 minucie. Przed polem karnym faulowany był Tomasz Kowalski.  Z rzutu wolnego uderzał Tomasz Jarzębowski, ale piłka po jego strzale minęła bramkę. W odpowiedzi z dystansu uderzył Lubomir Guldan, ale dobrą interwencją popisał się Szromnik.

W 40 minucie znów szansę miało Zagłębie, ale po akcji Abwo niecelnie strzelał Bertilsson. Dwie minuty później przed szansą stanęła Arka. Z lewej strony dośrodkował Paweł Oleksy, ale zamykającemu akcję Adrianowi Budce zabrakło precyzji. Tuż przed końcem pierwszej połowy szansę znów miał Bertilsson, ale uderzył obok bramki.

Wydawało się, że zaraz na początku drugiej połowy Zagłębie podwyższy prowadzenie, ale Szromnik wybiegiem poza pole karne uprzedził Piecha. Groźnie pod bramką Zagłębia zrobiło się w 57 minucie kiedy to po akcji Kowalskiego Bartosz Rymaniak w ostatniej chwili uprzedził Arkadiusza Aleksandra.

Gra nie była już tak płynna jak w pierwszej połowie a drużyny stwarzały mniej okazji do strzelenia gola. Zagłębie chciało podwyższyć rezultat, ale Arka broniła się konsekwentnie. Zespół z Gdyni szukał natomiast swych szans w kontratakach.

Wreszcie w 68 minucie Abwo uruchomił Piecha, ale ten za mocno podawał do wprowadzonego po przerwie Michala Papadopulosa. Chwilę później było już 2:0 dla Zagłębia. Aleksander Kwiek idealnie obsłużył Piecha a ten po raz drugi w tym meczu trafił do bramki.

W 75 minucie Zagłębie postawiło kropkę nad i. Abwo wyprzedził Mateusza Cichockiego, minął Szromnika i strzelił do pustej bramki. Lubinianie skoncentrowali się na tym, żeby nie stracić bramki a Arka nie miała pomysłu jak zaskoczyć Silvio Rodicia.

Ostatecznie Zagłębie wygrało z Arką 3:0. Rewanż rozegrany zostanie w środę, 16 kwietnia w Gdyni.

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 3:0 (1:0)

Arkadiusz Piech 15, 69, David Abwo 75.

Zagłębie: Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiří Bílek, Elvedin Džinić, Đorđe Čotra - David Abwo, Ľubomír Guldan (88' Adam Banaś), Manuel Curto (76' Łukasz Piątek), Johan Bertilsson (67' Michal Papadopulos), Aleksander Kwiek - Arkadiusz Piech.

Arka: Michał Szromnik - Gláuber, Mateusz Cichocki, Kamil Juraszek, Paweł Oleksy (51' Maciej Koziara) - Adrian Budka, Radosław Pruchnik, Tomasz Jarzębowski (46' Marcin Radzewicz), Mateusz Szwoch, Tomasz Kowalski - Arkadiusz Aleksander (85' Jakub Bach).