Szokujące wyznania załogi Kolei Dolnośląskich (Posłuchaj)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-07-11 07:25 | Zmodyfikowano: 2014-07-11 07:25
A|A|A

Fot. www.kolejedolnoslaskie.eu

Pikanterii dodaje fakt, że w firmie zakończyła się właśnie kontrola przeprowadzona przez Urząd Transportu Kolejowego. Kontrola, którą trudno zaliczyć do udanych...

Urząd Transportu Kolejowego dla kolejarzy jest czymś więcej niż drogówka dla kierowców ciężarówek. Więcej, bo UTK ma prawo i możliwości nawet kontroli technicznej wszystkich podzespołów, z jakich składają się pociągi. Jednak ostatnia kontrola przeprowadzona w Kolejach Dolnośląskich dotyczyła ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Łukasz Zgółka, dyrektor ds. techniczno eksploatacyjnych w firmie przewozowej:



Łukasz Zgółka przyznaje również, że kara dotyczyła częstotliwości z jaką poprzednia pani prezes spółki przeglądała raporty bezpieczeństwa przygotowywane przez pełnomocnika ds. systemów zarządzania:



W takiej sytuacji można odnieść wrażenie, że inspektorzy Urzędu Transportu wykazują się nadzwyczajną gorliwością, głównie po to by pozbawić samorządową spółkę 50 tysięcy złotych. Mało tego - w firmie jest tak dobrze, że nie ma się czego przyczepić, dlatego inspektorzy wręcz sięgają po najbanalniejsze preteksty. Tymczasem kolejarze twierdzą, że to tylko pozory.

Jeden z pracowników ujawnia kulisy pracy w spółce. Jego głos został zmodulowany:



Dyrektor Techniczny Kolei Dolnośląskich przyznaje, że reakcja kierowniczki pociągu daleka była od  tego co przewidują normy, a wielkiej tragedii udało się uniknąć głównie dzięki przytomności umysłu jednego z pasażerów:



Zgółka podkreśla też, że kobieta z poważnym niedosłuchem po tym wypadku została odsunięta ze stanowiska. Podobnie jak w zupełnie innej sprawie, gdy faktycznie okazało się, że pomocnik maszynisty nie potrafi rozróżniać barw. Mężczyzna stracił pracę. Jak to się stało, że przez wiele lat był jednak współodpowiedzialny za prowadzenie pociągów? Dziura w systemie kontroli. Patrząc na postanowienie Urzędu Transportu Kolejowego - wydawać by się mogło, że kontroli wręcz drobiazgowej. Rzecznik UTK, Grzegorz Mazur przyznaje, że o nierzetelnych badaniach dopuszczających do pracy na kolei słyszy po raz pierwszy:



Wczoraj późnym wieczorem Urząd Transportu Kolejowego potwierdził, że dokładna kontrola stanu zdrowia pracowników Kolei Dolnośląskich rozpocznie się w najbliższych dniach. Inspektorzy chcą też dotrzeć do lekarzy, którzy pozwolili na zatrudnienie osób, którym stan zdrowia nie pozwalał piastować funkcji związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2015-07-24 15:40:18
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~słuchacz
2014-07-25 19:24:14
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -146
Mój komentarz też zniknął. I nawet bez śladu. Komuszki w PRW dwoją się i troją żeby wytłuc niewygodną krytykę. Darmozjady utrzymywane za publiczne pieniądze!!
~wolność słowa
2014-07-24 14:15:10
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 15
cenzura lepsza od komuny
~KDKR
2014-07-24 13:45:06
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 167
O co chodzi z tymi nowymi szynobusami? Trasa Jelcz-Laskowice Wrocław główny wyremontowana i szybka. Jeździły na niej te klimatyzowane cudeńka przez kilka miesięcy. Później przeniesione zostały na gorsze tory np do Trzebnicy na których się wleką panad godzine i niszczeją bo stan szyn nie wływa korzystnie na skład.
~Edie
2014-07-21 14:36:19
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wow ile usuniętych, nieźle!
~Komentarz został usunięty
2014-07-17 22:14:24
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 169
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-17 20:24:54
z adresu IP: (116.251.xxx.xxx)
Ocena: 203
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-17 17:29:19
z adresu IP: (188.132.xxx.xxx)
Ocena: 245
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-17 03:34:57
z adresu IP: (78.130.xxx.xxx)
Ocena: 76
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-16 23:20:14
z adresu IP: (78.90.xxx.xxx)
Ocena: 47
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-16 23:19:32
z adresu IP: (78.90.xxx.xxx)
Ocena: -143
Komentarz został usunięty
~Redakcja
2014-07-16 21:45:49
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: -313
Zwracamy uwagę, że publikowane przez użytkownika Infomorpheo komentarze mogą być uznane za wypowiedzi sprzeczne z obowiązującym prawem. Proszę pamiętać, że adres IP, nawet pomimo prób jego zmiany, jest cechą, która pozwala zidentyfikować osobę spamującą w ten sposób forum. Odsyłamy także do lektury Kodeksu Karnego.
~Komentarz został usunięty
2014-07-16 20:25:04
z adresu IP: (37.48.xxx.xxx)
Ocena: 43
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-16 01:54:43
z adresu IP: (188.120.xxx.xxx)
Ocena: 59
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-15 23:26:41
z adresu IP: (188.120.xxx.xxx)
Ocena: 51
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-15 21:29:57
z adresu IP: (193.169.xxx.xxx)
Ocena: -104
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-15 19:22:13
z adresu IP: (193.169.xxx.xxx)
Ocena: 71
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-15 18:40:46
z adresu IP: (193.169.xxx.xxx)
Ocena: 25
Komentarz został usunięty
~turysta z Pomorza
2014-07-15 17:51:06
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
Oczywiście, że linia do Lwówka powinna zostać jak najszybciej wyremontowana. Takiej unikatowej linii, z najwyższym mostem w Polsce, tunelami, pięknymi stacyjkami i wspaniałymi widokami nie ma nigdzie w Polsce! Do tego przebieg przez Park Krajobrazowy Doliny Bobru, gdzie znajduje się wiele cennych zabytków, do których pociąg często jest jedynym, a na pewno najwygodniejszym środkiem dojazdu. Likwidacja tej linii byłaby zbrodnią na turystyce w regionie! Jednak już teraz należy zrobić wszystko, aby ta linia nie umarła. Zawieszanie ruchu powoduje, że pasażerowie w ogóle odwracają się od kolei, wchodzą busiarze itd. Później kolei bardzo trudno będzie odrobić te straty. Dla turysty prędkość nie jest aż tak istotna, dużo ważniejsze są walory tej trasy. A zyski nie należy mierzyć tylko wpływami z biletów, ale też rozwojem innych usług turystycznych dzięki dobrej komunikacji. Na Zachodzie już dawno to zrozumieli, dlatego utrzymywane są pozornie nierentowne połączenia. Też nie rozumiem, dlaczego Koleje Dolnośląskie traktują tę linię po macoszemu. Wręcz razi brak perspektywicznego myślenia. Po tej linii w wakacje powinny jeździć specjalne pociągi prowadzone parowozem, oczywiście poza normalnymi kursami szynobusów przeznaczonymi dla mieszkańców i turystów. Na Zachodzie ta trasa by żyła, u nas umiera. Czyli witamy w Polsce. Wstyd dla władz Dolnego Śląska, że doprowadziły do ruiny taką perełkę!
~Komentarz został usunięty
2014-07-15 15:53:27
z adresu IP: (37.59.xxx.xxx)
Ocena: 175
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-15 03:18:02
z adresu IP: (37.59.xxx.xxx)
Ocena: 32
Komentarz został usunięty
~pawelW
2014-07-15 03:09:29
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 27
Prawda jest też i taka że w KD jak ktoś pójdzie do bióa z cv to usłyszy że obecnie nie ma miejsc pracy. A ja od jakiegoś czasu obserwowałem że jest zupełnie przeciwnie ,nowych twarzy np: wśród konduktorów przybywało . Tam żeby się dostać trzeba mieć znajomości . Pracują tam całe rodziny .
~wro74
2014-07-14 16:35:02
z adresu IP: (93.154.xxx.xxx)
Ocena: 165
Naprawdę ktoś tutaj myśli, że jak nabije komuś 6,5 tys. minusów, to ten komentarz automatycznie zostanie uznany przez innych za nieprawdziwy? Trzeba być totalnym downem umysłowym, żeby tak myśleć i postepować.
~Yhm
2014-07-14 09:46:53
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -34
A ja powiem Wam, że te komentarze są siebie warte jak i ta spółka. Ja myślałem, że tę spółkę ludzie lubią. Jestem ciekaw, jakie byłyby komentarze na temat PR. To wszystko możliwe, że i to może jeździć z powrotem po E30. Kolejna sprawa, to też widać, że tu głównie udzielają się nie tylko pracownicy, ale i użytkownicy forum Infokolej, którzy znaleźli odpowiedni moment, aby się odegrać po wsze czasy i wyżalić światu. To też jest na poziomie gimnazjum... Ale co jak co, trzeba byłoby sprawdzić co jeszcze spółka sama w sobie kryje i co jeszcze wyjdzie. Poza tym to, do czego KD doprowadziły z linią lwówecką itp., to nie wina przecież pracowników drużyn pociągowych, a biura. To biuro oraz UM decydują o obsłudze i kursowaniu pojazdów na tej linii. Wszelkie zażalenia pisać do UM, w końcu jest nowy prezes i nowy marszałek. Całkowite oczernianie tej spółki mija się nieco z rozsądkiem, bo jednak wprowadziła jakieś standardy, obsługa pasażerów jest miła, nowe pojazdy... Nie rozumiem tej mentalności tych wszystkich baranów i debili, którzy narzekali na PR, a teraz na KD. Jak nie urok to sraczka, co widać na załączonym obrazku i co zarazem jest smutne i żałosne. Gdyby PR-y jeździły, padłyby komentarze, że Polska się cofa a firma obsługuje trasy przestarzałym taborem - BYŁO TAK? BYŁO! Teraz często słychać w pociągach KD, że klimatyzacja za mocna, a po niewielkim czasie, że za gorąco... LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ!!! NAJLEPIEJ WPROWADZIĆ TEN PRZESTARZAŁY TABOR BEZ KAMER I BYŁBY ŚWIĘTY SPOKÓJ, GDYBY TAK KAŻDY PO MORDZIE DOSTAŁ PO RAZIE i nawdychał się świeżego powietrza przez stare okna prosto od natury, która sama ustala zarazem temperaturę. Pozdrawiam Was, Wy szlacheckie warchoły ze słomą w butach. A Teraz do ogółu, to dobrze byłoby, gdyby wróciły na trasę wagony, by kolej już całkowicie nie straciła swego uroku :). Pozdrawiam wszystkich.
~Komentarz został usunięty
2014-07-14 02:22:56
z adresu IP: (37.139.xxx.xxx)
Ocena: -61
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2014-07-14 00:24:01
z adresu IP: (37.59.xxx.xxx)
Ocena: 14
Komentarz został usunięty
~breslauer
2014-07-14 00:07:08
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 171
Rany, skąd tu tyle minusów??? Gdybym nie przeczytał poniższych komentarzy, pomyślałbym, że to cała administracja KD trolluje. A to tylko jeden zacietrzewiony palant z Legnicy, który ma nie po kolei w głowie. Właśnie, Legnica... Patologia goni patologię. Ciekawe ile ja teraz dostanę? :D
~Komentarz został usunięty
2014-07-13 22:10:17
z adresu IP: (37.59.xxx.xxx)
Ocena: -2022
Komentarz został usunięty
~taka prawda
2014-07-13 21:19:55
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -6389
Tragiczna i urągająca wszelkim standardom obsługa linii (np. poruszana tu sprawa wiecznej komunikacji zastępczej do Lwówka Śląskiego, ciągłe spóźnienia i odwołania szynobusów na innych liniach, przeładowanie pociągów), do tego teraz dochodzą niekompetentni pracownicy bez wymaganych badań i kwalifikacji. Miało być tak dobrze a wyszło jak zwykle - żenujący bajzel ukrywany za lukrowanymi sloganami. To początek końca tej spółki. Teraz powinien dobrać się do nich UTK wraz z innymi urzędami nadzorującymi bezpieczeństwo na kolei i z pięknie reklamowanej niegdyś spółki zostaną tylko wióry. A nieudacznicy na bruk. Po nich przyjdą lepsi, bo gorzej być już nie może.
~hamster
2014-07-13 20:29:00
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: -212
szanowni internauci po i o co ta afera?daltonista juz dawno nie pracuje został tylko jego ojciec który się upierał ze syn jest zdrowy nerwowo reagował na wszelki sygnałyo jego chorobie, facet który nakręcił wiele afer padł we własne sidła koledzy z cargo Legnica zapewne doskonale pamiętają kolesia z magnetofonem w torbie nagrywającego ich,taakie taśmy prawdy sobie robił,zresztą pani kier.to dobra znajoma tego pana..DAJCIE sobie spokój juz dawno po sprawie.
~assa
2014-07-13 20:11:45
z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Ocena: -205
jeeeeeeeeeeee
~Benito
2014-07-13 20:04:57
z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Ocena: 5
Obóz pracy to chyba mało powiedziane dlaczego poważna spółka której właścicielem jest UM nie zatrudnia ludzi na stałe a jedynie na czas określony w czasach gdzie mówi się o walce z bezrobociem ,bo wygodniej jest spółce zatrudniać co 3-6 miesięcy nowego człowieka do którego Urząd Pracy dopłaca i mają ,,pracownika'' za pół cenny ,o warunkach w Miłkowicach nie wspomnie bo każdy chyba wie jak się czołga w niskich kanałach i o fatalnej atmosferze między pracownikami, a o super maszynistach nie będę pisał bo to sama zbieranina wywalona z innych spółek za kradzieże paliwa i wódkę (nie wszyscy PRZEPRASZAM ) Powodzenia nie życzę
~Komentarz został usunięty
2014-07-13 18:34:41
z adresu IP: (37.59.xxx.xxx)
Ocena: -5928
Komentarz został usunięty
~Antyburak
2014-07-13 17:04:36
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2234
napisze o tym na salonie 24 tym minusowaniem zachęcacie mnie do wielkiej akcji przeciw KD
~mech
2014-07-13 16:28:44
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: -18
Kto finansuje tą nagonkę na KD i dlaczego, tyle czasu spokój a teraz samo zło
~dolnoślązak
2014-07-13 15:31:34
z adresu IP: (37.139.xxx.xxx)
Ocena: -2221
Tak tak, zachować tę dyskusję, porobić screeny ! A potem linkować na wszystkich portalach kolejowych ! Przecież ta cała zabawa pracowników KD na poziomie patologicznego gimnazjum (bo przecież musi to być ktoś z KD - nikt inny nie siedziałby bez przerwy przed kompem wyklikując w sumie kilkadziesiąt tysięcy ocen) świadczy tylko źle o KD. Gdyby głupota w KD potrafiła latać to KD można by było wysłać na Księżyc i wreszcie byłby spokój z tym bajzlem. Brawa dla tego pracownika KD, który przez swoją głupotę jeszcze bardziej pogrążył swoją spółeczkę.
~Obiektywny
2014-07-13 15:12:59
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1989
Widzę, że znowu ten cały Morpheo siedział całą noc i klikał minusy przy niewygodnych komentarzach. Niektóre osoby mają po kilka tysięcy minusów, podczas gdy inne wpisy mają po dosłownie zero ocen, z kolei kilka tysięcy plusów mają nieliczne wpisy chwalące KD. Przecież to doskonale widać, że ktoś jeden albo kilka osób z KD siedzi i klika te oceny. Metody na poziomie przedszkolaka. Naprawdę jesteście tak głupi w KD że tego nie wiecie? To jest żałosne i śmieszne zarazem, że Koleje Dolnośląskie posuwają się do takich idiotycznych metod, żeby chronić swoją reputację. A efekt jest dokładnie odwrotny. Krytyki w ten sposób nie zagłuszycie (komentarzy krytycznych i tak jest dużo więcej), a jedyne co wam się udało dokonać w ten sposób, to że jeszcze bardziej się ośmieszyliście. Tak dalej, panowie z KD, a nadejdzie czas że rozgonimy was na cztery wiatry, pasożyty społeczne!
~???
2014-07-13 13:15:55
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ten KONRAD to jakis ulom jest. Idz sie leczyc...
~maszynista KD
2014-07-12 22:48:52
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 5471
Tych wszystkich nie zadowolonych z pracy w spółce KD S.A obecny zarząd powinien wypieprzyć na zbity pysk z roboty i niech wypi........do prywaciarza to samo powinno się tyczyć tych wszystkich którzy udzielają fałszywych wywiadów bez zgody Zarządu od tego jest rzecznik prasowy Pani która za to bierze pensję nie mała zresztą.A ten kolega daltonista pracował zaledwie rok z dojazdem i był pomocnikiem maszynisty na dodatek nie prowadził pociągów bo większość maszynistów KD jest łasych na jazdę a przez szereg lat pracy w tej spółce nie byli chętni dać pomocnikowi usiąść za sterami szynobusa czy też obecnie EZT 31we . Sam jestem maszynistą tej spółki i nie chcę aby ktoś popełniał błedy za które ja będę musiał odpowiadać lub stracić przeż czyjąś głupotę i brak odpowiedzialności robotę .
~OSTRZEŻENIE !!!
2014-07-12 19:40:11
z adresu IP: (188.226.xxx.xxx)
Ocena: -1528
Na tym forum trolluje pracownik KD, niejaki Morpheo, pod różnymi nickami ("młot", "SBL", "ok'laski", "ZEON" i in.), co łatwo poznać po tym samym adresie IP: (93.105.xxx.xxx). Nie dziwi, że tylko komentarze wysyłane z tego adresu IP bronią KD, a także obrażają innych forumowiczów. Czy ten użytkownik pisze swoje komentarze na zlecenie prezesa Kolei Dolnośląskich, czy też z własnej inicjatywy? Jeśli nie to pierwsze i spółce zależy na pozytywnej opinii publicznej, warto by było chyba przeprowadzić wewnętrzne śledztwo na ten temat wśród zatrudnionych w KD i wydalić z pracy niesfornego pracownika posługującego się kłamstwem i oszustwem. Inaczej podejrzenie pada na całą spółkę Koleje Dolnośląskie, pogrążając ją jeszcze bardziej (a nie broniąc).
~Obserwator
2014-07-12 19:23:47
z adresu IP: (89.65.xxx.xxx)
Ocena: -3251
Niech ktoś się zainteresuje systemem sprzedaży biletów który ta spółka miała zakupić w PKP Informatyka, podpisali odbiór systemu na początku tego roku (styczeń/luty), a do tej pory nie dostali nic do testów bo system nie istnieje. Tak się robi przekręty w polsce.
~Do Morpheo
2014-07-12 18:09:44
z adresu IP: (188.226.xxx.xxx)
Ocena: -2484
Gościu, opanuj się! Robisz tylko śmietnik na forum. Co ci ta linia do Lwówka przeszkadza? Pobili cię w tym Lwówku, wyrzucili z restauracji, dziewczyna cię rzuciła z Lwówka? Swoje kompulsje lecz u psychiatry a nie na forach. Jeśli takich debili zatrudniają w KD, to nic dziwnego że w firmie źle się dzieje.
~ANTYMORPHEO
2014-07-12 17:34:17
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -2492
MORPHEO ZNOWU TROLLUJE I KLIKA PUNKCIKI. JAKIM TRZEBA BYĆ POPAPRANYM CZŁOWIEKIEM, ŻEBY TAK SIEDZIEĆ CAŁY DZIEŃ PRZED KOMPEM I KLIKAĆ SOBIE ŁAPKI W GÓRĘ A INNYM W DÓŁ. ZABAWA GODNA UPOŚLEDZONEGO GIMBUSA Z ADHD. TWOJ NICK "MŁOT" IDEALNIE PASUJE DO CIEBIE - JESTEŚ TAKIM WŁAŚNIE MŁOTEM BEZ GRAMA INTELIGENCJI.
~młot
2014-07-12 17:18:38
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 1947
Już jutro w PRW! "Zarżnęli kolej lwówecką!" "Chcą zabić kolej lokalną"! Szokujące wyznania miłośników oglądania szynobusów w Marczowie i ich legnickich przyjaciół (POCZYTAJ!) Poznaj prawdę o krwiożerczym marszałku i Kolejach Dolnośląskich!
~Nikolas
2014-07-12 16:23:36
z adresu IP: (37.139.xxx.xxx)
Ocena: -2120
Morpheo - znam tego gościa, jest liniowym pracownikiem KD. Z wiedzą to bardziej wydaje mu się że ją ma, myśli że zjadł wszystkie rozumy a opiera się głownie na tym co mu fumfle w pracy powiedzą, jedną drugą plote co usłyszy piate przez dziesiąte. 98% pracowników KD w tym drużyn konduktorskich to fajni i uczciwi ludzie. Wyjątki od reguły zdarzają się w każdej firmie, również w tu, ten gość po prostu tak ma, lubi się wywyższać, gnoić innych i obrażać czerpiąc z tego jakąś chorą satysfakcję, nie tylko na łamach tego portalu. Kiedyś myślałem że może chce się komuś podlizać, przypodobać ale to chyba nie to. W każdym bądź razie tylko on ma zawsze rację, wszystko wie najlepiej a każdy kto nie z nim to szalony mikol. Sam zresztą w dużym stopni przyczynił się na przestrzeni kilku lat do rozpowszechnienia tego zdrobnienia i wywodzi się z podobnego środowiska. Mnie najbardziej razi jego dwulicowość i fałszywość, tworzy na popularnym portalu społecznościowym profile "Antyinfokolej", KOPKODLK" na których brata się z "mikolami" i w tym samym czasie na internetowych forach ich i innych zainteresowanych tematyką kolejową mających inne zdanie niż on miesza z błotem. Jego radosna twórczość na tych stronkach skończyła się w momencie gdy pomawiane osoby wytoczyły mu proces za zniesławienia, za co musiał potem płacić grzywny. Teraz produkuje się anonimowo na różnych portalach nie wymagających logowania. Podobnie jest z tą linią do Lwówka, w jednym wątku broni jej rękami i nogami, przed złym nowym marszałkiem a w innym wyżywa się, jakie to "mikolwozy" i jaka jest zbyteczna. A wiedza kolejowa na poziomie własnie takiego przemądrzałego gimnazjalisty.
~Piotr
2014-07-12 15:00:00
z adresu IP: (146.185.xxx.xxx)
Ocena: -906
Z linią do Lwówka od dawna są cyrki. Ciekawe że zawsze kiedy za jej obsługę brały się Koleje Dolnośląskie. Jak obsługiwały ją Przewozy Regionalne to pociągi jakoś jeździły. Niewiele lepiej jest na innych pozostałych liniach z dala od Wrocławia, np. do Kudowy, z Legnicy do Kłodzka czy z Jeleniej Góry do Zgorzelca. KD traktują je po macoszemu, pociągi są odwoływane z byle jakiego powodu, bo dla KD liczą się tylko linie "aglomeracyjne" wokół Wrocławia. I tak szynobusy wożą pasażerów prawie za darmo po zelektryfikowanych liniach do Świdnicy, a nie ma ich na linie spalinowe. To jest zwykła niegospodarność taborem! A jakie piękne plany: reaktywacja Karpacza, Sobótki, Jerzmanic, Jedliny itd. A tymczasem KD nawet nie potrafią obsłużyć na przyzwoitym poziomie tego co teraz mają. Myślą, że jak odstawiają swoje cyrki daleko od Wrocławia to już nikt na to nie zwróci uwagi i medialnie będzie wszystko OK. A tak niestety nie ma. Spółka sama w ten sposób wykopała piękny grób dla siebie. Co ma zrobić pasażer na jakiejś małej stacyjce któremu nagle odwołano pociąg, nie ma żadnego innego dojazdu i nawet nie ma żadnej informacji? Ktoś powinien porządnie wziąć się za tę spółkę i rozgonić na cztery wiatry nieudaczników i arogantów z KD! Płacimy grube pieniądze z podatków na kolej, a tymczasem ktoś jawnie robi nas w bambuko. Tak dalej być nie może! Panie marszałku - proszę wziąć się stanowczo za swoją spółeczkę. Sam pan widzi, że pewne granice zostały już przekroczone!
~sebo
2014-07-12 12:18:43
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 417
Napisze tak. Bylem pracownikiem kd dawno temu i bylem wraz z rodzina swiadkiem sytuacji gdzie maszynista zajmowal sie w swojej kabinie dzieckiem. Drzwi uszkodzone nie opisane. Na stacji kilku pasarzerów nie wysiadlo. A "domofon" przy drzwiach 3 krotnie nie odpowiadal. Maszynista stwierdzil ze nic nie wiedzial. Ja sie pytam gdzie jest kierownik posiagu nie slyszacy wrzasku "zatrzymaj pani ten pociag pasarzerowie nie wysiedli!" Kierowniczka u maszynisty a gdzie aktualnie bierzaco pokazujacy monitoring? Gdzie sprawnosc "domofonow" przy drzwiach?odpowiedz jedna znam. Kierowniczka siedzi sobie u maszynisty. Konsekwencji tej sytuacji nie poznalem. Ale jestem ciekaw czy maszynista dalej pracuje. A kierowniczka tez nie powinna obejmowac tego stanowiska. Jeden wielki cyrk.chcialem kiedys wrocic do tej firmy ale potym co slysze nie wiem czy dalej sie to oplaca. Lepiej do kolei slaskich bo tam wszystko sie przestrzega. A reszta jest jak male dzieci. Zrzucaja wine na innych wczesniejszych zarzacajacych. Zrobiliscie cos zle to przyjmijcie to na swoja piers dumnie powiedzcie ze to wasza wina a nie zgan8ac na innych. !!!
~kierowca bombowca
2014-07-12 10:11:02
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: -389
To plotka popularna w KD. Ona już nie pracuje w firmie.
~Dociekliwy
2014-07-12 09:56:23
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 272
Dodam jeszcze, że takiej polityki jak w Polsce chyba nigdzie nie ma... Nie ma to jak zganiać wszelkie winy na byłą panią prezes, która należy pamiętać, że pracuje w KD nadal na innym stanowisku. DZIWNE, ŻE TEMAT ZBOCZYŁ Z TORU TAK, JAK WYŻEJ OPISANA SPRAWA W ARTYKULE. TO CO SIĘ WYDARZYŁO, TO JEDNO, A BRUDY W FIRMIE, ZA KTÓRE TEŻ POWINNO SIĘ WZIĄĆ, TO DRUGIE.
~Dociekliwy
2014-07-12 09:26:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 369
To na pewno nie wypowiadał się pod zmodulowanym głosem Wasz wspomniany kolega M.M. Zbyt szybko mówi i to jest całkowicie nie ten ton rozmowy. Zbyt mało stanowczy. Kolejna sprawa, to że pani kierownik miała już problemy wcześniej z badaniami, ale fakt ten, iż próbują tu wszyscy wyciągać konsekwencje z badań i "niedosłuchu" jest przerażająca, gdyż zwykły brak reakcji powinien ją tak naprawdę pogrążyć. Powinniśmy wejść teraz na kwestię podstawowych obowiązków kierownika pociągu - ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA - i wszystko na temat. Tak została od czynności odsunięta, że pracuje dalej, a niektórzy pasażerowie nie kryją zdziwienia, nie mówiąc o pracownikach... Popełnia podstawowe błędy wykonując swoją pracę, a i zamęt wśród załogi wprowadza niesamowity. Nie wspomnę już o J.K., który to w ogóle się nie nadaje, a uratował go jedynie fakt niebycia kier. poc., choć i tu uważam za jego winę, gdy w zakładzie KD od początku wpajano, że konduktor też powinien zapewnić bezpieczeństwo podróżnym, chociażby dlatego, że do niedawna pociągi/szynobusy jeździły bez kierownika pociągu. Widocznie bajery kręcone z babkami były ważniejsze. Wyciąganie brudów firmy mija się z celem, należy najpierw tak pokierować sytuacją, by trzymała się kupy, bo jeśli tak dalej pójdzie, to daltonista i przewodniczący związków zastąpią osoby zawinione, a te będą cieszyć się, że rozeszło się po kościach. PO CHOLERĘ FIRMA WYWALIŁA MILIONY NA MONITORING??? Teraz proponuję ściągnąć nagrania od początku kariery tych w/w osób uczestniczących w wypadku i podsumować ich pracę chociażby dlatego, by nie dopuścić do ponownego zdarzenia, które miało miejsce w Trzebnicy.
~Komentarz został usunięty
2014-07-12 09:01:19
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: 40
Komentarz został usunięty
~Bandzior
2014-07-12 08:39:57
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: -481
A skąd Ty Artur Rogoza wiesz jaki ubytek słuchu ma Pani Kierownik Pociągu.
~prącie na froncie
2014-07-12 07:58:53
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -331
Na układy w polityce możecie sobie tylko ponarzekać. Jesteście za mali żeby coś z tym zrobić.A to jest jakby nie patrzeć firma polityczna. Jeśli nie możesz z czymś lub kimś wygrać to się z tym pogódź. Szkoda pary. Ludzie mają pracę. Ludzie maja transport. I jakoś się kreci. A oprócz tego jeszcze można się nieźle ustawić. Co dało ludziom psioczenie na różnych forach? Co dało ludziom psioczenie na różnych portalach? Nic. I tak będzie dalej. Polak wymyślił sobie wirtualną walkę z systemem za pomocą klawiatury od komputera. Tą klawiaturę może sobie co najwyżej wsadzić w d... za pomocą wazeliny. A choćby nawet miał na wszystko dowody to i tak to nic nie da. Założyli PO podsłuchy? Założyli. Udowodnili im za ich pomocą że robią ludzi w ch....Udowodnili. Większość społeczeństwa chce żeby już odeszli? Chce. A oni mają to w d....? Mają bo mają ludzi w d...Tu chodzi tylko i wyłącznie o "koryto" w którym jest potężna kasa.
~zorientowany
2014-07-12 01:32:47
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -624
Ten spamer to niejaki Morpheo z legnicy- pracownik KD, trolujący często na różnych portalach kolejowych (tam gdzie go jeszcze nie zbanowano ). wkrótce chłoptaś doigra sie za swoje pomówienia ,podszywanie się pod nicki innych użytkowników itd.Na jego miejscu już zbierał bym kasę na ewentualne odszkodowania. ciekawe czy w sądzie też będzie tak wygadany..
~alfredo
2014-07-11 23:15:11
z adresu IP: (151.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
kto pije i pali nie ma robali i tak trzymać
~pasażerka
2014-07-11 23:14:22
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -3187
To co KD wyrabiają od kilku miesięcy na linii do Lwówka to jest zwyczajnie plucie w twarz mieszkańcom i turystom. Szczególnie teraz w wakacje, gdy wielu chciałoby wybrać się z rowerami nad Jezioro Pilchowickie albo w inne miejsca Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Należy pisać o tym do wszystkich mediów gdzie się tylko da, bo innej metody nie ma na beton w KD. Nauczcie się, że kolej jest dla pasażerów, a nie na odwrót!
~POZDRAWIAM
2014-07-11 22:52:19
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: -130
WSZYSTKICH KOLESI Z SB ! michałboni ( bauer)
~obiektywny
2014-07-11 22:46:05
z adresu IP: (78.30.xxx.xxx)
Ocena: 174
Faktycznie, równo 1000 minusów przy jednym z komentarzy robi co najmniej hmm... dziwne wrażenie. Spamer jest totalnie głupi, tak że nawet nie potrafi uwiarygodnić swojego spamu. Weźcie się za robotę w tych KD, zamiast spamowania forów!
~Jan
2014-07-11 22:19:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1531
Widać Koleje Dolnośląskie bardzo boli ta linia do Lwówka, skoro pracownicy siedzą i klikają na potęgę łapki w dół pod komentarzami poruszającymi ten problem, piszą komentarze pod różnymi nickami itd. Może warto byłoby zadbać lepiej o obsługę tej linii, zamiast tylko o pijar na forach, drodzy państwo z KD?
~Turysta
2014-07-11 22:06:22
z adresu IP: (93.154.xxx.xxx)
Ocena: -960
Właśnie, co z Lwówkiem? To wstyd, żeby jedna z najatrakcyjniejszych linii kolejowych w Polsce z pięknymi wiaduktami i tunelami była w ten sposób traktowana przez spółkę! Już tylko za to powinny polecieć głowy w dyrekcji Kolei Dolnośląskich!
~UWAGA !!!
2014-07-11 21:56:35
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -939
UWAGA!!! NA TYM FORUM GRASUJE TROLL - PRACOWNIK KD KTÓRY ZABAWIA SIĘ MINUSOWANIEM KOMENTARZY, SZCZEGÓLNIE TYCH NAJBARDZIEJ KRYTYCZNYCH WOBEC KOLEI DOLNOŚLĄSKICH. NA PRZYKŁAD KOMENTARZ ~mieszkaniec 2014-07-11 15:20:34 - JESZCZE PRZED GODZ. 20:00 MIAŁ 7 PLUSÓW, TERAZ NAGLE ZROBIŁO SIĘ 1112 MINUSÓW. DZIWNE, CO NIE? PROSZĘ UWAŻAĆ NA TEGO TROLLA I BRAĆ POD UWAGĘ WYŁĄCZNIE TREŚĆ KOMENTARZY, A NIE OCENY, KTÓRE SĄ FAŁSZYWE - JAK WIDAĆ SŁABE ZABEZPIECZENIA POWODUJĄ, ŻE JEDEN SPRAWNY SPAMER MOŻE NAKLIKAĆ 1000 OCEN W KILKA-KILKANAŚCIE MINUT!
~jeleniogórzanin
2014-07-11 21:48:15
z adresu IP: (78.30.xxx.xxx)
Ocena: -3881
A może by radio Wrocław zainteresowało się co Koleje Dolnośląskie wyprawiają na linii z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego? od kilku miesięcy zamiast szynobusu jeździ mały busik, bez żadnej informacji w rozkładach jazdy. Mnóstwo ludzi z rowerami, wózkami zostaje na peronie. Tak dalej być nie może, to co Koleje Dolnośląskie wyrabiają na torach to jest SKANDAL !!!
~Komentarz został usunięty
2014-07-11 20:59:20
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -202
Komentarz został usunięty
~ok'laski
2014-07-11 19:41:03
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -220
Czemu ta sprawa wypłynęła akurat dzisiaj? Pomocnik jeździł może miesiąc... jak tylko sprawa wyszła, firma natychmiast zareagowała, zwolnieniem, i zabroniła robić badań tam gdzie on robił. Kierowniczkę po donosach wysłali na badania, przeszła, i jej słuch (dobry) nie ma nic do rzeczy z tym nieszczęśliwym wypadkiem. Dlaczego anonimowy związkowiec wyjeżdża z tematem dzisiaj? Czyżby skończyło się dobre i panoszenie się za starej prezeski?
~wielkie BRAWA
2014-07-11 18:10:57
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: -199
DLA PANA JKM !!!
~mieszkaniec
2014-07-11 15:20:34
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -272
A linię do Lwówka zarżnęły właśnie Koleje Dolnośląskie. Od marca zamiast szynobusu jeździ bus, nawet bez żadnej informacji w rozkładach jazdy o komunikacji zastepczej. Nie raz byłem świadkiem jak do pociagu chcieli wejść rowerzyści i robili wielkie oczy jak zamiast szynobusu podjechał mały busik. Oczywiście zostawali na lodzie, nawet gdy był to ostatni kurs. Taki turysta więcej nie skorzysta z pociągu. To co KD wyprawiają na linii do Lwówka to jest poniżej dna! Nikt nie zrobił więcej do zarżnięcia frekwencji na tej linii niż KD, nawet za czasów PKP pociągi jeździły dużo lepiej. Niewiele lepiej wygląda zresztą sytuacja na innych trasach, np do Kudowy też wiele pociągów jest odwoływanych, a reszta nagminnie ma opóźnienia.
~hamster
2014-07-11 13:30:54
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: 61
Jest jeszcze jeden koleś ktory przez pół roku chorował na głowę leczac sie na głowe i dalej pracuje i jezdzi..a zdrowy napewno nie jest..
~stary wyjadacz
2014-07-11 13:13:30
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -77
Odgrzewany kotlet. I pomocnik i kierowniczka byli już wcześniej (ponad rok temu) na badaniach kontrolnych, których wykonanie polecił właśnie UTK (donos). Pomocnik nie przeszedł - został zwolniony, kierowniczka wtedy przeszła. Tyle w temacie.
~adam
2014-07-11 12:43:45
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 235
KD nie utrzymuje standardów bezpieczeństwa , bhp .ludzie traktowani jak w obozie pracy umowy w dużej części na czas określony Żenada. Właściciel UM Wrocław nie patrzy na czynnik ludzki tylko zysk (pozorny, bo są tylko straty) Podróżni czekają na pociąg a tu niespodzianka. pociągu mniema bo odwołany,brak informacji . Tabor mają nowy i tym wygrywają z PR, a obie spółki to własność UM więc dla czego traktują PR tak po macoszemu?
~pkz
2014-07-11 11:11:36
z adresu IP: (151.248.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nie wiedzieli jak się dobrać do związków zawodowych to wymyślili..... prowokację, bardzo mądrze.
~Cienki Bolek
2014-07-11 11:09:01
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 69
Kiepsko zmodulowaliście ten głos :-) Koleś jest do rozpoznania - ma już przechlapane.
~~ble
2014-07-11 09:02:32
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -299
Pan MM juz zapomnial jak sam mial klopoty z oszczerczymi skargami probami hamulca i tak dalej a teraz pod zaslonka modulowanego glosu wtapia oszczerczo kolezanke - nieladnie!!!! A ciekawe co na to wszystko pan przewodniczacy "S" KF - moze dowiemy sie jak zwykle z Rynki Kolejowego z komentarza podpisanego Synth??
~ryhor
2014-07-11 08:56:50
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -561
@Wielka Wyspa - Ogarnij się człowieku - pomocnik maszynisty czy kierowniczka pociągu ! Tak faktycznie to są intratne posadki, takie stanowiska dla "krewnych i znajomych królika" i to jest przechowalnia kadrowa, z pewnością.
~ZEON
2014-07-11 08:33:17
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -129
@Wielka Wsypa1 - Wiesz coś więcej na ten temat?
~Wielka Wyspa1
2014-07-11 08:23:32
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 460
To skutek zatrudniania krewnych i znajomych królików Urzędu Marszałkowskiego. Kolej Dolnośląska kolejna (nomen omen) to niższe półki przechowalni kadrowej