Nowe Horyzonty: Dzień pierwszy

Ian Pelczar, Alicja Polak | Utworzono: 2014-07-24 08:51 | Zmodyfikowano: 2014-07-24 08:52
A|A|A

Dziś rozpoczyna się 14. festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty. Uroczyste otwarcie o 18.30 przed pokazem filmu Dzikie historie. - Wspaniałe kino - zapewnia szef festiwalu Roman Gutek:

Reżyser Damian Szifron byłby z nami, ale na dniach na świat przyjdzie jego dziecko, został w domu z żoną - dodał Roman Gutek.

Spośród trzech filmów otwarcia największe wyzwanie stanowi Zimowy sen, nagrodzony tegoroczną Złotą Palmą w Cannes. Trwa ponad trzy godziny. To film wybitny - przekonuje dyrektor artystyczna festiwalu Joanna Łapińska:

W trzecim filmie otwarcia, zatytułowanym Sils Maria, widzowie zobacżą gwiazdy kina - słynną francuską aktorkę Juliette Binoche (czyt. żuliet binosz) oraz znaną z sagi Zmierzch Kirsten Stewart (czyt. kersten stjuart). - W filmie Sils Maria odtwarzają ekranowe spotkanie aktorek - opowiada o filmie Oliviera Asayasa szef festiwalu Roman Gutek:

Widzowie do 3 sierpnia mogą wybierać spośród 365 filmów. Łatwo policzyć, że starczyłoby na cały rok. W 11 dni wszystkich nie obejrzą, maksymalnie da się wejść na 5 seansów dziennie. Niektórzy taką normę wykuwają co roku:

Na czternaste Nowe Horyzonty kinomani przyjeżdżają do Wrocławia z konkretnymi oczekiwaniami:

Festiwal potrwa do 3 sierpnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama