Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny OFCA

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-07-28 21:49 | Zmodyfikowano: 2014-07-28 21:51
Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny OFCA -

To niecodzienne wydarzenie oferuje oleśniczanom i przyjezdnym szeroki wachlarz rozrywki. Już w pierwszy dzień festiwal stanie w płomieniach. Konkurs Fire Show to połączenie pociągającego piękna ognia ze szczyptą rywalizacji. Widowiskowy taniec z ogniem w rytm muzyki będzie dobrym początkiem 3dniowej zabawy i wrażeń. W planach jest również scena otwarta Fire Show na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich.

W rynku zawisną taśmy i każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Zostanie również zbudowane całe miasteczko linowe na terenie amfiteatru nad stawami. Wszystko pod okiem najlepszych specjalistów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników. Dodatkowo profesjonaliści udzielą wszelkich porad dla początkujących i dokładnie poinstruują każdego chętnego. Między innymi będą to: Karolina Lis, Marcin Cybulski i gwiazda Slackhouse Maciej Borucz.

Nie tylko na tle nieba będzie się działo. Organizatorzy zaplanowali blisko 30 pokazów, które rozbawią gapiów do łez! Wokół rynku zachwycać, rozśmieszać, bawić i czarować będą: Gregor Wollny, Pan Ząbek, Cafri Cocktail, Rebeliart, Śpiewające trampki, Teatr na Walizkach, Katarzyna Donner, Just Edi Show. A zaproszony artysta -hipnotyzer Jerzy Jakub Buczyński sprawi, że OFCA na długo pozostanie w pamięci jako najlepszy festiwal wszechczasów.

Dla najmłodszych przewidziane są liczne warsztaty, cyrkowe animacje, wielkie bańki mydlane, chodzenie po linie pod okiem animatorów, przeróżnego rodzaju gry i zabawy – wszystko na terenie terenów zielonych nad Stawami.

Dla osób dorosłych zarówno początkujących i zaawansowanych odbędą się również warsztaty m.in. z takich dziedzin jak żonglerka pałkami, kręcenie hulahop i tisu czyli taniec na szarfach zawieszonych na wysokości.

W sobotni wieczór na podsumowanie dnia pełnego wrażeń, w klimatycznym kościele świętego Jerzego, będzie można obejrzeć przedstawienie It’s a Freak Show. To z pewnością jedna z ciekawszych produkcji z pogranicza cyrku, teatru i groteski, jaka powstała na przestrzeni ostatnich lat.

Cafe Sputnik będzie knajpą festiwalową, gdzie po wszystkich atrakcjach i trudach dnia imprezy będą kręcić Dj Zap i Kapela Timingeriu. Ofce, hulanki, swawola. A na zakończenie WARIATE czyli jedna scena i kilkunastu artystów oraz uczestników festiwalu, spontaniczność i masa dobrego humoru.

Każdy widz będzie mógł poczuć magię, przekroczyć granicę zwykłego postrzegania i szarej codzienności. Każdy też, bez wyjątku, będzie stanowił cząstkę tego wielkiego widowiska. To jest alternatywa dla beznamiętnej kultury popularnej. Wystarczy tylko, że pojawicie się na oleśnickich ulicach (rynek, stawy miejskie, zamek, boczna nawa kościoła św. Jerzego), bo bez wątpienia w krotka chwile zostaniecie porwani w wir koloru i cyrkowych możliwości. Ulica jest niezwykłym miejscem dla sztuki. Otwarta przestrzeń dla każdego. Festiwal jest furtką do czegoś nowego, do koloru, do rozmaitości do wielokulturowości i ukazania jak piękny klimat rodzi się w ludziach otwartych na świat i drugiego człowieka.

Warto śledzić OFCĘ na Facebooku i być na bieżąco! Nie może Was zabraknąć.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.