Wrocław i Caritas na ratunek Ukrainie

IAR | Utworzono: 2009-10-31 15:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Lwów, archiwum prw.pl (Fot. Katarzyna Górowicz)

W związku z sytuacją na Ukrainie z merem Lwowa skontaktował się prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Usłyszał, ze najbardziej potrzebne są właśnie leki i maseczki, których dramatycznie tam brakuje. W mieście od razu ruszyła zbiórka.

- Lwów dla Wrocławia jest miastem wyjątkowym, łączą nas prawdziwe więzy rodzinne - mówi Rafał Dutkiewicz. Wysłany w piątek transport to dopiero początek, kolejne maseczki i leki wyjadą z miasta w nadchodzącym tygodniu.


O wpłaty na pomoc mieszkańcom Ukrainy apeluje też Caritas Polska. Za zebrane pieniądze będą zakupione niezbędne leki i maseczki higieniczne. Caritas apeluje takze firm - producentów i sprzedawców lekarstw oraz artykułów higienicznych o nieodpłatne przekazywanie tych produktów.

 Caritas Polska jest w stałym kontakcie z ojcem Bruno Neumannem z Zakonu Ojców Bonifratrów na Ukrainie. Zakonnik alarmuje, że sytuacja na ogarniętej grypą Ukrainie jest dramatyczna. Brakuje bardzo wielu podstawowych lekarstw, maseczek, szczepionek na grypę oraz leków objawowych na przeziębienie.

 Pieniądze na pomoc mieszkańcom Ukrainy będą zbierane do 10 listopada. Numer konta można znaleźć na stronie internetowej Caritas Polska. Przekazując pieniądze należy dodać dopisek :"Leki na Ukrainę". Można także wysłać charytatywny SMS o treści "Pomagam" na numer 72 902.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama