Milicki policjant nałapał leszczy i wygrał zawody

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-10 09:46 | Zmodyfikowano: 2014-09-10 09:48
A|A|A

Wczesnym rankiem 7 września br. we Wrocławiu rozpoczęły się coroczne wędkarskie zawody spławikowe o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu”. Zawody rozegrane zostały na rzece Odra na wrocławskich Karłowicach. W trakcie zawodów obowiązywał regulamin sportowego połowu ryb.

Wystartowało blisko 50 zawodników, a wśród nich funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu - młodszy aspirant Tomasz Wojtyczka. Milicki policjant wykazał się niebywałym opanowaniem trudnej sztuki wędkarstwa spławikowego i po czterogodzinnych zmaganiach pozostawił za sobą wszystkich startujących zawodników.

Wyławiając z Odry kilka leszczy i uklei o łącznej wadze 2910 gram wygrał zawody zostając tym samym Mistrzem Policji Dolnego Śląska w wędkarstwie spławikowym. W nagrodę otrzymał okazały puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz nagrodę rzeczową w postaci roweru. Ponadto w trakcie tych samych zawodów wygrał kolejną konkurencję – złowił bowiem największą rybę – był to leszcz o wadze 1610 gram. Za złowienie tej ryby Tomasz Wojtyczka otrzymał drugi okazały puchar – tym razem ufundowany przez wrocławski Zarząd Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Młodszy aspirant Tomasz Wojtyczka wędkarstwem spławikowym zajmuje się już ponad 20 lat. To nie pierwszy jego sukces z wędką w ręku – m.in. w 2010 roku był już Mistrzem Policji Dolnego Śląska w wędkarstwie spławikowym wygrywając zawody organizowane pod egidą KWP we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama