Ksiądz wniósł do więzienia narkotyki - nieświadomie

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-09-10 12:38 | Zmodyfikowano: 2014-09-10 12:39
A|A|A

Fot. Wikipedia

Kapelan więzienia z Wołowa ksiądz Stanisław M. nie poniesie kary za wniesienie narkotyków na teren zakłądu karnego - wrocławska prokuratura umorzyła postępowanie w jego sprawie. Karę poniesie skazany i jego znajomy, którzy według prokuratury zaplanowali przemyt, bez wiedzy duchownego.

Kolega przesłał do parafii przesyłkę ze środkami odurzającymi, które ksiądz wniósł do zakładu i przekazał więźniowi. Nie można tu mówić o działaniu świadomym - mówi nam prokurator Małgorzata Klaus:

Kolega przygotował przesyłkę, w której były narkotyki i dostał szczegółowe instrukcje co robić dalej - mówi nam prokurator Małgorzata Klaus:

Ksiądz jako kapelan więzienia nie podlega szczegółowej kontroli przed wejściem do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Sprawę księdza umorzono, w przypadku dwóch mężczyzn akt oskarżenia trafił do sądu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~balbina
2015-01-25 23:36:11
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
A ksiac gorszy jak zwykly skazany i powinien kiblowac wkopalni a nie zaklany kanci jle jch siedzi i to ma byc sprawiedliwosc
~Feew
2014-09-10 19:08:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kolejny przykład na to ze wymiar sprawiedliwości w tym pseudo kraju to farsa... Ksiądz niewiniątko robiący za tragarza. Ktos mu paczuszkę wysłał a on myślał ze pewnie lizacZki sa w środku. Żenada...
~Jarek
2014-09-10 17:44:02
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 1
Na tym właśnie polega zakłamanie i obłuda prokuratury !!! Ksiądz ktory bieźe szmal za łażenie po więzieniu udaje teraz niewiniątko a zakłamana prokuratura udaje że nic się nie stało !!!! Co katabas był na chaju i nie wiedział co niesie ??? A jak by mu bąbę podłoźyli ??? To jest nikczemne w majestacie prawa !!
~goya
2014-09-10 14:45:37
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
przecież kapelan jest pracownikiem więzienia na etacie i nikt go nie przeszkolił co mu wolno a co nie. Do skontrolowania kapelana nie jest potrzebna szczegółowa kontrola bo przecież każdy kto wchodzi do więzienia jest kontrolowany a jeżeli to była paczka to jej się nie schowa do kieszeni
~Kasia
2014-09-10 14:06:00
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ciekawe, jakby to było gdyby to nie był ksiądz ! Od razu miałby zarzuty
~Kasia
2014-09-10 14:04:41
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
A może wiedział co ma ?
~k.k.
2014-09-10 13:23:25
z adresu IP: (194.93.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ksiądz ten ma "wyjątkowo" czyste sumienie. Szkoda tylko że hazardzista i korzystał z rewelacyjnych układów z ówczesnym dyrektorem zakładu karnego w Wołowie
~E.K
2014-09-10 13:12:26
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dokładnie. Dziwne, że ksiądz nie zainteresował się zawartością paczki i tym czemu kolega nie przesłał jej np. pocztą, tylko potrzebował pośredników. Równie dobrze mógłby wnieść broń. Ksiądz niewinny? Nieświadomy? Hm mało prawdopodobne.
~juli
2014-09-10 12:51:53
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mam pytanie. Dlaczego paczka która trafia do skazanego nie jest dokładnie kontrolowana ? Jak to możliwe, że ksiądz wnosi cokolwiek dla skazanego? Wszystko co trafia do skazanych powinno być kontrolowane, przechodzić poprzez szczegółowe kontrole.