Wrocławska jesień pod znakiem remontów torów

| Utworzono: 2014-09-28 13:49 | Zmodyfikowano: 2014-09-28 14:03
A|A|A

fot. prw.pl

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu rozpoczną się remonty i wymiany rozjazdów, krzyżownic i zwrotnic na pl. Legionów. Prace nie spowodują jednak dużych utrudnień dla pasażerów bo ul. Sądowa jest wyłączona z ruchu tramwajowego w związku z przebudową Krupniczej. Ale to nie koniec remontów - mówi rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ewa Mazur:

Tam jednak trzeba będzie przynajmniej częściowo ograniczyć przejazdy tramwajów. Szczegóły zmian rozkładów jazdy poznamy w najbliższych dniach. Oprócz tego drogowcy planują szlifowanie 25 kilometrów torowisk. Te prace rozpoczną się już w październiku i będą prowadzone nocami.

Prace na pl. Legionów potrwają kilka tygodni, ale spowodują tylko niewielkie zmiany w rozkładach jazdy, bo Sądowa nadal pozostaje zamknięta dla ruchu. Później robotnicy przenoszą się na plac Wróblewskiego:

Na pl Wróblewskiego prace potrwają do końca listopada. Torowisko na placu Legionów będzie gotowe miesiąc wcześniej.

Przypomnijmy, że we Wrocławiu także zmiany na trasach linii autobusowych 107, 119, 241, 319. Autobusy wrócą na swoje stare trasy w obu kierunkach przez Stanisławowską i Mińską. Zmiany mają związek z zakończeniem przebudowy ulicy Mińskiej na odcinku Tyrmanda do Zagony.

W Biestrzykowie od dziś autobusy zatrzymują się na ulicy Żernickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Parkową w kierunku Żernik Wrocławskich. Chodzi o autobusy linii 910. Przystanek "Biestrzyków Skrzyżowanie" będzie miał status "na żądanie".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama