Kolejne podium Meronka. Golfista z Wrocławia walczy w NCAA

| Utworzono: 2014-10-14 07:11 | Zmodyfikowano: 2014-10-14 07:14

Tym razem ekipa zajęła drugie miejsce w turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate. Rywalizacja stoczona na polu Blackthorn Club, z powodu ulewnego deszczu została skrócona do jedynie dwóch rund, w których Meronk zagrał 138 uderzeń (par -6). Pozwoliło mu to również zająć trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Adrian Meronk, który od początku sezonu uniwersyteckiego imponuje wysoką i równą formą po pierwszej z dwóch rund musiał odrobić nieznaczne straty do czołówki. Udało się to m.in. dzięki dwukrotnemu zagraniu tzw. eagle (dwóch uderzeń poniżej przyjętej liczby uderzeń potrzebnych do ukończenia danego dołka – przyp. red.). Ostatecznie, Polaka na podium wyprzedzili jedynie Will Zalatoris ze zwycięskiej drużyny Wake Forest oraz Denny MacCarthy z uniwersytetu w Virginii. Dobrą dyspozycję Meronka ponownie podkreślił jego trener Fred Warren, którego podopieczni zanotowali świetny start sezonu.

Cieszę się, że mam tak duże wsparcie u trenera, ale muszę przyznać, że dziś świetną pracę wykonali też pozostali zawodnicy i to znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku całej drużyny. Ze swojej postawy jestem zadowolony, choć jak zawsze będę musiał przeanalizować niektóre sytuacje na polu. Liczę na to, że taką dyspozycję utrzymam jak najdłużej i nasz zespół będzie walczył o najwyższe cele – powiedział Adrian Meronk.

Dla lidera reprezentacji Polski, ten sukces to kolejne podium w ciągu niecałych trzech tygodni. Wcześniej m.in. odniósł dwukrotne indywidualne zwycięstwa w turniejach: Inverness Intercollegiate i Wolfpack Intercollegiate. Kolejna szansa już w najbliższy weekend, kiedy to najlepsi młodzi golfiści w Stanach Zjednocznych będą rywalizować w U.S. Collegiate Championship na polu w Alpharetta.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.