Cykl biegów przełajowych Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

| Utworzono: 2014-11-05 07:11 | Zmodyfikowano: 2014-11-05 07:13

CITY TRAIL to jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km. – Skąd 5 km? Z jednej strony jest to dystans zachęcający dla początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi, sprawdzające aktualną formę – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Wrocławska edycja zawodów odbędzie się – podobnie jak w ubiegłym roku – w Lesie Osobowickim. Biegacze pobiegną tą samą trasą, z metą na boisku leśnym w Osobowicach.

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie www.citytrail.pl. Do pierwszego biegu we Wrocławiu można zapisać się do środy, 5 listopada, do godz. 23:59. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów.

Klasyfikacja końcowa jest tworzona na podstawie wyników 4 najlepszych startów (stąd, aby być sklasyfikowanym należy wziąć udział w co najmniej 4 z 6 biegów w danym mieście). Również pamiątkowe medale są wręczane osobom, które ukończą co najmniej 4 biegi. Jeśli ktoś nie nastawia się na walkę o nagrody, ale chce dostać pamiątkowy medal - może startować w różnych miastach – ważne, aby wziął udział w 4 biegach.

To jeszcze nie wszystko. Cykl jest kierowany także do dzieci i młodzieży – przed biegiem głównym odbywają się biegi CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu biegu w biurze zawodów.

Start biegu głównego, który odbędzie się 8 listopada jest zaplanowany na godz. 11:00. Biegi dzieci rozpoczną się o godz. 9:30, a o 8:30 ruszy biuro zawodów. Terminy pozostałych biegów we Wrocławiu to: 6 grudnia, 3 stycznia, 31 stycznia, 28 lutego, 28 marca. W ciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu zawodów odbędzie się ceremonia podsumowania z wręczeniem nagród i pamiątkowych medali.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.