Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka drogi S3

| Utworzono: 2014-12-22 18:10
Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka drogi S3 - fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Jest umowa na kolejny, prawie 14,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Wrocławski oddział GDDKiA podpisał umowę z konsorcjum firm Salini/Todini/Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Tribex. Kontrakt wyceniono na ok. 561 mln zł.

W piątek, 19 grudnia, podpisano umowę na dwa zadania od Nowej Soli do węzła Gaworzyce i od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów o łącznej długości ponad 33 km. Wartość wszystkich trzech umów to ok 1,3 mld zł.

Wybrano też wykonawców pozostałych dwóch odcinków S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe (zadanie IV) oraz od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II (zadanie V). Na zadanie IV wpłynęło odwołanie, natomiast zadanie V znajduje się w kontroli uprzedniej u Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Podpisanie umów planowane jest w styczniu 2015 r.

Budowa drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy będzie liczyła prawie 80 km a jej koszt to ok. 2, 5 mld zł. Planowany termin oddania do ruchu to połowa 2018 roku.

Na etapie przetargu znajdują się również dwa kolejne odcinki S3 od Legnicy do Jawora i od Jawora do Bolkowa o łącznej długości ponad 38 km. Podpisanie umów planowane jest w połowie 2015 roku, a oddanie do ruchu na przełomie 2018/2019 r.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.