Dolny Śląsk: Atak zimy. Uważajcie na drogach (Prognoza)

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-01-05 08:10 | Zmodyfikowano: 2015-01-05 14:00
Dolny Śląsk: Atak zimy. Uważajcie na drogach (Prognoza) - Fot. Krystian Sokół
Fot. Krystian Sokół

Do Wrocławia dotarła zima. Dziś od rana w stolicy regionu sypie mokry śnieg, który jeszcze jakiś czas się utrzyma. W ciągu dnia ma już popadać śnieg z deszczem a nawet sam deszcz i temperatura będzie dodatnia - mówi dyżurny synoptyk IMGW Marek Kurowski:

Dobra wiadomość dla osób, które spędzają długi weekend w górach. Tam dopada nawet do 10 cm śniegu.

Ciężka sytuacja była rano na dolnośląskich drogach. Termometry pokazały od minus 2°C do 0 stopni. W ciągu dnia będzie niewiele lepiej - zachmurzenie duże, okresami opady śniegu lub śniegu z deszczem. Maksymalnie słupki rtęci spadną do minus 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach 55 km/h, północno-zachodni.

Stronie Śląskie, 5 stycznia 2015 (Fot. Krystian Sokół)

Poniedziałkowy poranek, autostradowa obwodnica Wrocławia (fot. Krzysztof Ruszczak)

Kamienna Góra (fot. Piotr Słowiński)Godz. 9.00
Na drogach krajowych i autostradach na Dolnym Śląsku pracowało 50 maszyn odśnieżających. - Wszystkie drogi są przejezdne - mówi Radiu Wrocław Joanna Borkowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Najwięcej sprzętu jest obecnie w górach i pod Wrocławiem. Tam pada najmocniej. Jeżeli warunki się pogorszą to na drogi wyjadą kolejne pługi, na razie nie ma takiej potrzeby.

Godz. 11.30
Kolejne pługi i piaskarki pojawiają się na drogach wojewódzkich. To efekt sporych opadów śniegu na Dolnym Śląsku. Najciężej jest w rejonach podgórskich, gdzie pada najmocniej, tam sprzętu odśnieżającego jest najwięcej. Na tych drogach nie może występować zajeżdżony śnieg.  Drogowcy proszą kierowców o ostrożność, zwłaszcza podczas wymijania  pługów i piaskarek.

We Wrocławiu pługi wyjechały o godz. 7.45. Warstwa śniegu jest jednak niewielka, dlatego akcja ograniczyła się do zraszania ulic solanką - mówi Radiu Wrocław Anna Bytońska rzecznik Ekosystemu i dodaje, że akcja jest prowadzona na terenie całego miasta i potrwa jeszcze kilka godzin. Jeżeli warunki się pogorszą, wtedy będą podejmowane kolejne decyzje. Prognozy mówią jednak o ociepleniu.

Widoki z kamer oddziału GDDKiA-Wrocław (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.