Apelacja w sprawie opiekunki Violetty Villas

| Utworzono: 2015-01-07 16:33 | Zmodyfikowano: 2015-01-07 16:35
Apelacja w sprawie opiekunki Violetty Villas - Fot. Wikipedia/Bechstein
Fot. Wikipedia/Bechstein

Prokuratura w Kłodzku złożyła apelację od wyroku ws. opiekunki Violetty Villas - Elżbiety B. Śledczy chcą, by sąd uchylił wyrok uniewinniający B. z zarzutu dotyczącego psychicznego znęcania się nad artystką.

Elżbieta B. w listopadzie ubiegłego roku skazana została na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za nieudzielenie pomocy artystce. Violetta Villas miała zapalenie płuc i złamaną szyjkę kości udowej a mimo to opiekunka nie wezwała pomocy. Jednocześnie sąd uniewinnił Elżbietę B. od zarzutu psychicznego znęcania się nad śpiewaczką. Zdaniem prokuratury sąd pierwszej instancji popełnił błędy dotyczące oceny materiału dowodowego. Dlatego śledzczy domagają się ponownego rozpatrzenia sprawy.

Villas zmarła w domu rodzinnym na początku grudnia 2011 r. w wieku 73 lat. Początkowo zakwalifikowano jej zgon jako naturalny, kilka dni później jednak wszczęto śledztwo. Biegłym nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny zgonu. W opinii specjalistów do śmierci Villas mógł się przyczynić m.in zator płucny w związku z komplikacjami po złamaniu nogi.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.