Wrocław: tajna wizyta IBM

| Utworzono: 2009-09-15 11:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocław: tajna wizyta IBM -

Negocjacje trwały od wielu miesięcy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ich rezultat jest dla Wrocławia pozytywny. Na razie jednak rozmowy i plan wizyty przedstawicieli IBM są owiane tajemnicą.

O lokalizację centrum informatyczno-usługowego Wrocław rywalizuje m.in. z Katowicami, ale też z Kairem i Bukaresztem. W swoim nowym ośrodku IBM może zatrudnić nawet trzy tysiące osób.

Negocjacje mają zakończyć się w przyszłym tygodniu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, byłaby to największa inwestycja IBM we Wrocławiu w ciągu ostatnich 20 lat.

Nieoficjalnie mówi się, że Wrocław już pozyskał tą inwestycję. - Z opiniami jednak warto się wstrzymać - przekonuje wójt Kobierzyc Ryszard Pacholik, który wiele razy brał udział w negocjacjach z inwestorami - m.in. firmą LG.

- Obecność uczelni wyższych, przyjazne nastawienie do biznesu i obecność znanych marek w branży IT to zalety Wrocławia, ale liczą się także negocjajce na poziomie państwowym - dodaje Bogusław Półtorak z portalu Bankier.pl.

Z ramienia państwa o pozyskanie inwetsycji stara się Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych. IBM miałby ulokować w stolicy Dolnego Śląska swoje centrum informatyczne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.