Giro d'Italia: nowy lider, kolarze CCC wciąż daleko

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2015-05-12 22:15 | Zmodyfikowano: 2015-05-12 22:20

22-letni Formolo samotnie dojechał na metę z przewagą 22 sekund nad goniącą go grupą dwunastu kolarzy, z której najszybciej finiszował Australijczyk Simon Clarke. Trzecie miejsce zajął Wenezuelczyk Yonathan Monsalve. Najlepszy z Polaków Przemysław Niemiec z ekipy Lampre-Merida zajął 29. miejsce ze stratą prawie 3 minut do zwycięzcy. Znacznie większe straty ponieśli wszyscy zawodnicy ekipy CCC Sprandi Polkowice. Na 52 pozycji przyjechał najlepszy z nich Sylwester Szmyd. Polak znalazł się w 28-osobowej czołówce, która w pewnym momencie miała nawet 12 minut przewagi nad peletonem. Zawodnik CCC nie wytrzymał jednak tempa i przyjechał na metę ze sporą stratą do zwycięzców.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Simon Clarke. Australijczyk wyprzedza o 10 sekund Kolumbijczyka Johana Estebana Chavesa, a o 17 sekund Czecha Romana Kreuzigera. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest Przemysław Niemiec, który zajmuje 29. pozycję. 66. jest Słoweniec Grega Bole z CCC Sprandi, a tuż za nim plasuje się inny z kolarzy polkowickiej grupy Maciej Paterski.