Wygrane Zagłębia i Miedzi, remis Chrobrego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-05-20 20:41

Zespół KGHM Zagłębia Lubin postawił kolejny krok na drodze do ekstraklasy. Drużyna Piotra Stokowca pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 40. minucie z rzutu karnego Lubomir Guldan. Zagłębie utrzymuje imponującą serię, a w tym roku straciło tylko jedną bramkę.

Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Lubomír Guldan 40 (k)

KGHM Zagłębie: Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Čotra - Przybecki (82' Bonecki), Ł. Piątek, Tosik, Janoszka (64' Rakowski), Woźniak - K. Piątek (85' Papadopulos).

Trzy punkty wywalczyli też zawodnicy Miedzi Legnica, którzy pokonali Bytovię 1:0. W 39. minucie rzutu karnego dla Miedzi nie wykorzystał Wojciech Łobodziński, ale zwycięstwo zespołowi prowadzonemu przez Janusza Kudybę zapewnił Yannick Kakoko w 78. minucie gry.

Miedź Legnica - Bytovia Bytów 1:0 (1:0)
Yannick Kakoko 78

Miedź: Smug - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Oleksa - Łobodziński, Kakoko (90' Daniel), Cierpka, Labukas (70' Kadú), Garuch - Szczepaniak (90' Zatwarnicki).

Ważny punkt w kontekście utrzymania zapisali na swoim koncie zawodnicy Chrobrego Głogów, którzy zremisowali na wyjeździe z GKSem Tychy 1:1. Prowadzenie dla Chrobrego zdobył w 21. minucie Marcel Gąsior, wyrównał w 36. minucie Mateusz Mączyński.

GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
Mateusz Mączyński 36 - Marcel Gąsior 21

Chrobry: Janicki - Pisarczuk, Byrtek, Michalec, Samiec - Piotrowski (83' Ziemniak), Gąsior (62' Sędziak), Hałambiec, Hudyma, Bednarski (57' Zając) - Bogusławski.