Wałbrzych: Tak dorabia były marszałek w ratuszu

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-06-03 12:47 | Zmodyfikowano: 2015-06-03 12:47
A|A|A

fot. Krzyszof Kołowicz

Jak ustaliło Radio Wrocław, związany z Platformą Obywatelską polityk od grudnia ubiegłego roku ma w urzędzie pracę. Zarabia prawie 8 tysięcy netto miesięcznie.

Tutaj ma umowę zlecenie i nie musi przychodzić do ratusza. Miasto, którego zadłużenie sięga pół miliarda złotych, płaci mu za współpracę przy tworzeniu Instytucji Pośredniczącej. Opozycyjna radna Alicja Rosiak komentuję sprawę krótko: to skandal.

Jerzy Tutaj doradcą prezydenta Wałbrzycha jest od końca grudnia ubiegłego roku. – Jego współpraca dotyczy tworzenia struktur Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Chodzi o dystrybucję środków unijnych na lata 2014-20. Pan Tutaj koordynuję działania związane z przygotowaniem wszelkich instytucji, które mają realizować te działania – tak Arkadiusz Grudzień, rzecznik urzędu, mówi o szczegółach współpracy.

– Jestem zaangażowany w tworzenie Instytucji Pośredniczącej dla ZIT-U Aglomeracji Wałbrzyskiej. Współpraca dotyczy wielu kwestii związanych z jej funkcjonowaniem – powiedział nam Jerzy Tutaj. Uchwałę w sprawie utworzenia gminnej jednostki organizacyjnej pod nazwą: Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej, rada miejska przyjęła 22 stycznia tego roku.

Doradcą prezydenta Wałbrzycha jest także były komendant policji Ryszard Błażnik. Odpowiada za bezpieczeństwo, kwota jego wynagrodzenia nie została ujawniona. Inspektor Błażnik to były komendant miejski policji. W ratuszu pełni funkcję doradcy prezydenta do spraw bezpieczeństwa miasta, porządku publicznego oraz zarządzania kryzysowego. - Obecnie zajmuje się między innymi koordynacją wprowadzania systemu ITS, czyli inteligentnego transportu samochodowego - wyjaśnia Arkadiusz Grudzień.

 

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mierba
2015-06-11 17:49:20
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Malkontenci!!! Przypomnijcie sobie jak wyglądał Wałbrzych i cały powiat przed kadencją Pana Jerzego Tutaja w Sejmiku Wojewódzkim .O fundusze unijne dla naszego regionu to kto zabiegał ??? Krótką macie pamięć .
~Andrzej.
2015-06-05 07:11:20
z adresu IP: (37.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
Oni tyle robią jakby doba miała 100 godzin.A Polska w długach.Więcej doradzających niż pracujących.
~TamTam
2015-06-04 12:08:15
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 6
Panie Tutaj zdecyduj się Pan na coś i pracuj w jednym miejscu, albo na uczelni, albo w samorządzie albo doradzasz w biznesie. Nie wszystko na raz, gdyż jest to niesmaczne. Z Panem jest prawie jak z Kuźniarem, włączam TV Kuźniar, włączam TV TUtaj
~Urodzony w 1983 r
2015-06-04 12:04:43
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 9
04 czerwca 1989 r. upadł komunizm, ale mentalność i kolesiostwo zostało nie tylko w spadkobiercach PZPR, ale i również wielu Solidarnościowców i to jest przykre. Solidarność w latach 80-tych na ustach miała ideały, o których wielu z nich już dawno zapomniało.
~ziom
2015-06-04 09:28:48
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 6
Złodzieje
~romeo
2015-06-04 09:24:56
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 8
Platformersi tak działają. Poszukajcie jakie ciepłe posadki ma były prezydent Wałbrzycha Kruczkowski w spółkach miejskich ! skandal !
~Jarek
2015-06-03 23:14:26
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 7
To jest typowe dla Platformy Obywatelskiej ... synekury i układy kolesiowskie !!
~Jarek
2015-06-03 22:56:15
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czuje zmianę.
~Przepraszamy
2015-06-03 19:50:31
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 8
Wybaczamy i prosimy o wybaczenie, wybacz nam cesarzu, że w Ciebie wątpimy, wiemy, że wszystkie kredyty i twoje decyzje są dla nas, że zasypiając myślisz o nas , dziękujemy Ci Panie i prosimy o wybaczenie, przepraszamy za chwile zwątpienia
~wch
2015-06-03 18:30:29
z adresu IP: (91.203.xxx.xxx)
Ocena: -1
A Rosiakowa zapomniała jak jej mężulek pracowal w ratuszu i wiecej był L4 niż w pracy. Do tego w pracy nie był a na sesji jako radny w powitowym urzędzie byl,a w ratuszu juz nie. Zarobił na L4 65 tys. To Rosiakowa nie powie że to skandal.
~julita dul
2015-06-03 17:37:42
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
To jest mój sąsiad;D
~ayo
2015-06-03 16:16:04
z adresu IP: (93.107.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jaka jest odpowiedzialnosc za uslugi doradcze?Podejrzewam ze poniesie je tylko ten ktoremu doradzano.Pie...ni spcecjalisci od niczego.Salowa ma bardziej odpowiedzialna prace.Jak jest takim wspanialym specjalista to czemu nie walczy na wolnym rynku.Wszyscy z tych urzedow zgineliby po kilku miesiacach prowadzac kiosk z gazetami.A oni jak cos sp...dola to dostaja odprawy kilkumiesieczne.Rzygac sie chce
~Krzysiek
2015-06-03 14:51:16
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: -14
Burza w szklance wody. Wszystko zależy od punktu odniesienia, czy odnosimy się do standardowych zarobków czy do zarobków profesjonalistów z doświadczeniem. Sam prowadzę działalność konsultingową i wiem, że profesjonalne usługi doradcze sporo kosztują, bo wiążą się z dużą odpowiedzialnością - i naprawdę warto zainwestować w usługi specjalisty (nie wiem czy ta osoba jest specjalistą, nie współpracowałem z nim), bowiem zazwyczaj "tanio" nie znaczy "dobrze". A 8 tys. miesięcznie za profesjonalne usługi to naprawdę nie jest dużo, bowiem na rynku komercyjnym taka usługa warta by była o wiele więcej. Jeśli ma być stworzony dobry mechanizm zarządzania aglomeracją wałbrzyską w kontekście możliwości uzyskania i wykorzystania funduszy unijnych, jeśli ich dystrybucja ma być sprawna i sensowna, to trzeba zatrudnić eksperta od zarządzania który pomorze stworzyć pewien system (w tym przypadku ten system to właśnie Instytucja Pośrednicząca).
~Wałbrzyszanin
2015-06-03 14:08:10
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 20
Szanowna redakcjo. Może warto byłoby zainteresować się następującymi faktami: Pan Tutaj jest pracownikiem dydaktycznym na Politechnice Wrocławskiej i Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. Pytanie kiedy ma czas i jaki jest poziom nauczania studentów, jeśli pracuje w kilku miejscach i na nic nie ma wciąż czasu. Poza tym z wykształcenia jest socjologiem religii, czyli co ma wspólnego z takim stanowiskiem. Czy znowu nie tworzy się w naszym regionie "grupa trzymająca władzę"?? Prosiłbym jako zwyczajny obywatel o Państwa interwencję.
~wert
2015-06-03 13:39:09
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 6
teraz dopiero zacznie się upychanie kolesi na ciepłych posadkach w różnych dziwnych agencjach hehe
~Kris
2015-06-03 13:16:04
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 6
To po co jest NIK skoro nikt nie wyciąga konsekwencji z jej raportów ? To jest masakra, po co jest ta instytucja?
~lolka
2015-06-03 13:09:23
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 4
Masakra jakaś. Facet wziął już gigantyczne pieniądze jako szef Książa. NIK jak zrobił tam kontrolę, to opasłe tomisko wysmarował o nieprawidłowościach dotyczących jego zarobków. Kolesie (czyli rada nadzorcza Książa) też byli z PO i pozwalali mu robić co chciał. Haniebne to jest, że się Romek ugiął prze partyjniakami i płaci mu w sumie swoją pensję.
~Kris
2015-06-03 13:01:44
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dobrze, dobrze - ludzie patrzą i rozliczą jesienią, można się już pakować