Poszukiwacze skarbów przyjechali w Góry Sowie

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-06-04 15:02 | Zmodyfikowano: 2015-06-04 15:05
Poszukiwacze skarbów przyjechali w Góry Sowie - mat. prasowe
mat. prasowe

W Ludwikowicach Kłodzkich rusza dzisiaj czwarta edycja Międzynarodowego Zjazdu Eksploratorów. Kilkudziesięciu śmiałków po raz kolejny zmierzy się z tajemniczymi obiektami, których nie brakuję na zboczach Gór Sowich. Szef zlotu Krzysztof Szpakowski, mówi, że ich cel to dostanie się do co najmniej kilku, ukrytych miejsc:

Poszukiwania potrwają trzy dni. Jako obserwatorzy uczestniczyć w nich mogą także turyści, którzy w długi weekend przyjadą do Ludwikowic. A jest co oglądać. Organizator zjazdu Krzysztof Szpakowski, mówi, że w użyciu będzie naprawdę poważny sprzęt:

Imprezę organizuję Stowarzyszenie Riese. Zjazd odbędzie się na terenie Muzeum Techniki Militarnej Molke S III w Ludwikowicach Kłodzkich. Do dyspozycji specjalistów będzie m. in. georadar, wiertnica, kamera penetracyjna, a nawet koparka. – Skupiamy się na obiekcie Molke – mówi Krzysztof Szpakowski. – Wciąż nie wiemy bardzo dużo. Przypominam, że tutaj do 1956 roku siedzieli Rosjanie, którzy bronili dostępu do tych miejsc. Wywieźli też stąd wszystko co się da – dodaje.

Na turystów czeka, m. in. możliwość zwiedzania, prezentacja filmu Molke, rekonstrukcje (do niedzieli, codziennie o 15:00), a także amatorskie występy wokalne (eliminacje do „Sowiogórskiego festiwalu piosenki patriotycznej”).

Zobacz film z poprzedniej edycji zjazdu:Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.