Kolejne dwa wyścigi kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-06-30 05:56 | Zmodyfikowano: 2015-06-30 06:15

Kolarze CCC Sprandi Polkowice nie próżnują. Po zakończonych mistrzostwach Polski już jutro zawodnicy rozpoczną rywalizację w dwóch wyścigach etapowych – Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz rumuńskim Sibiu Cycling Tour.

Wyścig w Rumunii jest bardzo ciężki, typowo górski. Zaplanowano 5 etapów, z czego dwa kończą się długimi, stromymi podjazdami, które znamy z poprzednich edycji – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice - Dwa inne odcinki są mocno pagórkowate, z metą na płaskim, a jeden to krótki prolog. Dwa lata temu wyścig wygrał zawodnik CCC Włoch Davide Rebellin.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour: Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Josef Cerny, Nikolay Mihaylov, Adrian Kurek, Piotr Brożyna, Christian Delle Stelle.

Druga część drużyny będzie ścigać się w Polsce, w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Impreza potrwa 4 dni, podczas których rozegranych zostanie 5 etapów.

Na trasie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków znalazły się trzy płaskie etapy, stąd obecność w składzie sprintera, Grzegorza Stępniaka, a także szybkiego Eryka Latonia i Tomasz Kiendysia, który jest specjalistą w rozprowadzaniu na finiszowych metrach. Na dwóch pagórkowatych odcinkach powinni powalczyć Adrian Honkisz oraz mistrz Polski U23, Michał Paluta – wyjaśnia Piotr Wadecki.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.