Turniejowa jedynka poza turniejem. Szwedzi w natarciu

| Utworzono: 2015-07-03 07:50 | Zmodyfikowano: 2015-07-03 07:52

Do sensacji i niespodzianek dochodzi nie tylko na Wimbledonie. W czwartek kibice we Wrocławiu byli świadkami niespodziewanego rozstrzygnięcia. Niemka Katharina Kruger przegrała z Ludmiłą Bubnovą 4:6, 4:6 i to Rosjanka dziś zagra o zwycięstwo w XIII Wrocław Cup. Jej rywalką będzie Diede de Groot. Holenderka w półfinale wygrała z Viktorią Lvovą z Rosji 6:3, 6:3.

Najciekawszym czwartkowym meczem był jeden z półfinałów gry podwójnej mężczyzn, w którym zmierzyli się Szwedzi, mistrzowie Paraolimpiady Londyn 2012 - Stefan Olsson/Peter Wikstrom z wyżej notowaną w rankingach parą: Adam Kellerman (Australia)/ Ricky Molier (Holandia). Po zaciętej trwającej prawie trzy godzinie walce, górą byli Szwedzi, którzy po przegranym pierwszym secie 3:6, wygrali drugi 6:2. W rozstrzygającym super tie-breaku Olsson i Wikstrom długo „męczyli się” by przy wyniku 10:9 wygrać decydującą piłkę.

To oni będą przeciwnikami rozstawionej we Wrocławiu pary numer 1: Frederic Cataneo (Francja)/ Martin Legner (Austria). Francuz z Austriakiem wyeliminowali w półfinale Polaków: Kamila Fabisiaka i Tadeusza Kruszelnickiego.

Finał gry deblowej XIII Wrocław Cup dziś o godz.15.00. Wcześniej półfinały prestiżowych gier singla męskiego: Stefan Olsson (Szwecja) – Frederic Cataneo (Francja) i Peter Wikstrom (Szwecja) – Adam Kellerman Australia). Dziś zapadną także rozstrzygnięcia w pozostałych grach, poza grą singlową mężczyzn. Ten niezwykle emocjonujący finał zostanie rozegrany w sobotę o godz.11.00. Wszystkich sympatyków tenisa klub Aktywni Wrocław, organizator imprezy, zaprasza na korty Redeco przy Hallera we Wrocławiu.

Reklama
Zdjęcia
Turniejowa jedynka poza turniejem. Szwedzi w natarciu - 4

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.