Seria wyjazdów. Betard Sparta dziś w Zielonej Górze

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-07-19 08:38 | Zmodyfikowano: 2015-07-19 09:09
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Betard jest wiceliderem tabeli. W tym sezonie jeździ zaskakująco dobrze. O drużynie Piotra Barona można mówić w samych superlatywach. Wczoraj przedstawiciele Sparty pokazali też klasę w rywalizacji "na własne" konto. Maciej Janowski wygrał Grand Prix Łotwy IMŚ, a Tai Woffinden pozostał liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Przypomnijmy, jak wrocławianie radzili sobie ostatnio na torze w Zielonej Górze. Przed rokiem przegrali różnicą 12 punktów. W tamtym spotkaniu bardzo dobrze poradzili sobie Piotr Protasiewicz oraz Jarosław Hampel, którzy zdobyli odpowiednio 15 i 12 punktów. W szeregach Betardu Sparty Wrocław najlepiej punktowali Jurica Pavlic oraz Maciej Janowski - po 8 punktów".

Taki sam wynik padł w tegorocznym treningu punktowanym, który rozegrano w kwietniu. Wtedy w zestawieniu Betardu Sparty zabrakło jednak Macieja Janowskiego i Michaela Jepsena Jensena. Zielonogórzanie wygrali 51:39. Dobrze na zielonogórskim torze radzi sobie Tomasz Jędrzejak. Kapitan Betardu Sparty w ostatnim test-meczu zdobył 9 punktów, a zeszłoroczne spotkanie ligowe zakończył z 7 "oczkami" na koncie. "Ogór" bardzo miło wspomina obiekt Falubazu, bo to właśnie na nim zdobył w 2012 roku tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.

Złą statystykę będzie chciał dziś zmienić Tai Woffinden, który w zeszłym roku nie wygrał w Zielonej Górze wyścigu. Zdobył 7 punktów i 2 bonusy, co nie było najlepszym rezultatem. Tym bardziej, że występ w kwietniowym treningu punktowanym również nie należał do najlepszych. W nim były mistrz świata zdobył 9 punktów i bonus.

Niewiadomą pozostaje dyspozycja juniorów Betardu Sparty. W kwietniu Maksym Drabik zdobył w Zielonej Górze 6 punktów. Jeszcze lepiej wypadł Adrian Gała, który wywalczył 8 "oczek" i 2 bonusy. Nie wiadomo jednak czy młodym zawodnikom uda się przełożyć dobrą jazdę w treningu punktowanym na spotkanie ligowe.

SKŁADY AWIZOWANE:

Falubaz Zielona Góra:
9. Darcy Ward
10. Jarosław Hampel (ZZ)
11. Andreas Jonsson
12. Grzegorz Walasek
13. Piotr Protasiewicz
14. Alex Zgardziński

Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Vaclav Milik
3. Tomasz Jędrzejak
4. Michael Jepsen Jensen
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik.

Mecz rozpocznie się o 19.30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama