Dobre wieści z kortów. Wygrali Kubot i Przysiężny

| Utworzono: 2015-07-23 06:17 | Zmodyfikowano: 2015-07-23 06:19

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy staną przed szansą na pomszczenie Jerzego Janowicza i Tomasza Bednarka w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP World w Bastad. Rozstawieni z numerem drugim Polak i Francuz potrzebowali 66 minut, aby zakwalifikować się do ćwierćfinału imprezy. Problemy mieli tylko w na początku gdy musieli bronić się przed stratą serwis. W 12. gemie Guillermo Duran i Diego Schwartzman obronili setbola, ale w tie breaku nie mieli już żadnych szans.

Lubinianin i jego partner popis dali w drugiej odsłonie, w której wygrali sześć gemów z rzędu.

SkiStar Swedish Open, Bastad (Szwecja)

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Jérémy Chardy (Francja, 2) - Guillermo Durán (Argentyna) / Diego Schwartzman (Argentyna) 7:6(1), 6:1.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także Michał Przysiężny. Spotkanie zakończył po zaledwie 56 minutach gładkim zwycięstwem i awansem do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w Recanati.

Popularny Ołówek z łatwością wypracował przewagę na korcie. Już w pierwszych gemach kibice oglądali doskonałe uderzenia Polaka z forhendu, po których błyskawicznie zrobiło się 3:0. Cunha miał swoją szansę na powrót do gry, ale Przysiężny pewnie obronił break pointa i triumfował w całym secie 6:1.

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Głogowianin w dalszym ciągu atakował i czekał na błąd. Brazylijczyk popełnił go w trzecim gemie.