Zniszczyłeś sobie rower? Masz prawo do odszkodowania (Posłuchaj)

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2009-07-07 11:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Zniszczyłeś sobie rower? Masz prawo do odszkodowania (Posłuchaj) - Fot. Radosław Lesisz
Fot. Radosław Lesisz

Radosław Lesisz uderzył w wysoki, ostro zakończony krawężnik przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Złożył wniosek o zwrot pieniędzy za poniesione szkody do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (Posłuchaj):

I chociaż rozpatrywanie wniosku zajęło ZDiUM-owi osiem miesięcy, udało się. A w międzyczasie feralny krawężnik został zlikwidowany. Rowerzyści zastanawiają się, czy jest to więc sposób na pozbycie się architektonicznych barier we Wrocławiu?

Tak więc jeśli uderzyłeś rowerem w wysoki krawężnik, lub słupek na ścieżce rowerowej i uszkodziłeś sobie pojazd - masz prawo do odszkodowania. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i dołączyć kilka dokumentów. Jakich? Tłumaczy Krzysztof Kubicki z biura prasowego ZDiUM (Posłuchaj):

 

Oprócz odzyskania pieniędzy można liczyć na to, że felerny krawężnik zostanie zlikwidowany. Do miasta trafiła już lista miejsc do poprawki.

O ubezpieczenie roweru możemy też zadbać sami. Polisa kosztuje około 20 złotych, ale jeśli mamy wartościowy rower możemy się spotkać z odmową.

Relacja Martyny Basaj z Radia Wrocław (Posłuchaj):

Na Portalu Rowerowy Wrocław można obejrzeć galerię zdjęć z cyklu "Łup w słup". Jeśli i Wy natknęliście się na podobne absurdy, lub miejsca szczególnie niebezpieczne dla rowerzystów przyślijcie do nas fotki takich miejsc.

Reklama
Dźwięki
Relacja Radia Wrocław
Relacja Radia Wrocław
Relacja Martyny Basaj, Radio Wrocław

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.