Kobieca ligowa piłka ręczna wraca do Wrocławia

Michał Hamburger, Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-07-29 05:47 | Zmodyfikowano: 2015-07-29 05:48
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Pierwszy krok do odbudowy kobiecej piłki ręcznej we Wrocławiu na najwyższym poziomie został postawiony. Uczniowski Klub Sportowy "Handball 28" oraz AZS AWF Wrocław zgłoszą wspólną drużynę do rozgrywek II ligi kobiet. Zespół będzie oparty na juniorkach, które mają się ogrywać ale z czasem będzie stawiał sobie coraz wyższe cele włącznie z awansem do Superligi.

Przypomnijmy - AZS AWF Wrocław występował w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet do sezonu 2012/2013 . Wtedy też włodarze klubu wycofali drużynę z rozgrywek Superligi kobiet. Teraz rozpoczyna się odbudowa.

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie wspólnego zespołu przez UKS Handball 28 oraz AZS AWF Wrocław. Na początku w barwach klubu występować będzie zdolna młodzież z uczniowskiego klubu sportowego, który zainicjował współpracę. Z tego faktu cieszy się prezes AZSu AWFu Wrocław Andrzej Rokita.

Priorytetem będzie dla niej nie gra o wynik, tylko zdobywanie doświadczenia na parkiecie. Dopiero z upływem czasu twórcy projektu będą myśleć będą o awansie do wyższych kolejnych klas rozgrywkowych dodaje prezes UKS Handball 28 Daniel Kołkowski.

Zespół przystąpi do rozgrywek pod nazwą AZS AWF Handball 28.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama