Znamy rywali Śląska i PGE Turowa w Pucharze Europy FIBA

| Utworzono: 2015-08-04 14:20 | Zmodyfikowano: 2015-08-04 14:21
A|A|A

Weryfikację do rozgrywek pozytywnie przeszło 56 ekip z całej Europy. W pierwszej części władze FIBA zdecydowały się dokonać podziału geograficznego, stąd dwie konferencje - ekipy z Polski, oprócz Śląska i PGE Turowa, również Rosa Radom trafiły do konferencji drugiej.

W każdej z nich powstało 7 4-zespołowych grup, z których awans do kolejnego etapu wywalczą 2 najlepsze teamy z każdej, oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. W "polskiej" konferencji polskie zespoły mogły trafić na kluby ze Słowacji, Macedonii czy Cypru - czyli na teoretycznie słabszych rywali, lecz mogło także przyjść mierzyć się im już w pierwszym etapie z drużynami z Rosji, Turcji, Litwy czy też Łotwy, a nawet samymi mistrzami swoich krajów.

Losowanie nie do końca było szczęśliwe dla Śląska bo już na pierwszy etapie zespół Mihailo Uvalina będzie się musiał bić z tureckim Royal Hali Gaziantep i litewskim BC Siauliai. Wrocławianie też nie mogą lekceważyć ostatniego rywala. Śląsk zmierzy się ze słowackim Interem Bratysława.

PGE Turów trafił na mocnych przeciwników z Łotwy i Litwy - odpowiednio BK Ventspils i Pieno Zvaigzdes. Grupę uzupełnia rumuńska drużyna BC Timișoara.

Pierwsze mecze dolnośląskie drużyny w Pucharze Europy FIBA rozegrają pod koniec października.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama