Dolnośląski Festiwal Nauki

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-15 10:35
Dolnośląski Festiwal Nauki -

Już za dwa dni, tj. 17 września, tradycyjnie odbędzie się Inauguracja, która otworzy XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki. Uroczystość będzie miała miejsce w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i rozpocznie się o godzinie 12:00. Po wystąpieniu zaproszonych gości rozlegnie się hejnał Festiwalu – trio trąbek Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przygotowane przez prof. Igora Cecocho i mgr Piotra Bugaja.

Tegoroczna Inauguracja będzie wyjątkowa – Senat Uniwersytetu Wrocławskiego postanowił nadać profesorowi Shūji Nakamurze, japońskiemu fizykowi, tytuł doktora honoris causa. Nasz gość jest wynalazcą diody emitującej niebieskie światło i laureatem Nagrody Nobla z fizyki za rok 2014.

Po wykładzie inauguracyjnym pt. "Niebieskie LEDy - klucz do oszczędności energii i... pieniędzy", który wygłosi prof. dr hab. Detlef Hommel, usłyszymy na zakończenie koncert Antonio Vivaldiego "Cztery Pory Roku - Wiosna, Lato" w wykonaniu Andrzeja Ładomirskiego (skrzypce) oraz zespołu Karol Lipiński Ensemble.

Dzień później rozpoczną się festiwalowe spotkania i imprezy, na które serdecznie zapraszamy. Edycja stacjonarna XVIII DFN we Wrocławiu potrwa od 18 do 23 września, a potem zawitamy do kolejnych miast: Legnicy, Zgorzelca, Głogowa, Jeleniej Góry, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich oraz Lubina.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.