Grozili śmiercią Oldze Tokarczuk. Prokuratura zajmie się hejterami

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-10-15 13:13 | Zmodyfikowano: 2015-10-15 13:14
A|A|A

fot. Wikipedia

Była nienawiść w Internecie, będzie postępowanie w prokuraturze. Jak ustaliło Radio Wrocław śledczy z Wałbrzycha zajmą się wyzwiskami kierowanymi przeciwko pisarce Oldze Tokarczuk. Od dwóch dni dotyka ją prawdziwa fala internetowej nienawiści, po tym jak publicznie wypowiedziała się, m. in. o trudnych relacjach polsko – żydowskich. Materiały w tej sprawie kłodzka prokuratura już przekazała do Wałbrzycha.

Prokuratura na razie nie będzie zajmować się groźbami karalnymi kierowanymi przeciwko pisarce. To przestępstwo jest ścigane tylko na wniosek pokrzywdzonej. Na razie nie trafił on do żadnej z jednostek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~słonko peru
2015-10-16 06:35:49
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Antypolskie wypowiedzi przynoszą efekty. Kto nienawiścią i kłamstwem wojuje, ten zbiera plon.
~Marek
2015-10-15 20:05:29
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 2
Moja sąsiadka przed 2 wojną zaznała wiele krzywdy na kresach dzięki żydom uprzejmym donosicielom do NKWD na tyle że cala jej rodzina została wysłana na Sybir. Natomiast gospodarstwo przejęli własnie ci żydzi. Może ktoś z IPN policzy ilu w armi Stalina było żydów oraz ile było też w armi Hitlera , dziesiątki / setki tysięcy ? Czy żydzi mają prawo być nie tykalni a mają mieć prawo do szkalowania naszej ojczyzny i narodu ?
~Qwerty
2015-10-15 19:58:22
z adresu IP: (82.243.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy Pani Tokarczuk w swej wypowiedzi sama nie stała się hejterem Polaków?
~bllleee
2015-10-15 18:35:01
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
ludzie sa dobrzy i zli bez znaczenia na religie wyznawania i przynaleznosc polityczna kulturowa i narodowosciowa.... ludzie dziela sie na dobrych i zlych ... taka jest prosta prawda, Polacy nie moga znieść ze w naszym spoleczenstwie tez sa potwory... w kazdym sa.....
~benk
2015-10-15 17:27:55
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tak, trudne są relacje polsko-żydowskie, gdy nie są po "ich " myśli..
~Ads
2015-10-15 17:22:29
z adresu IP: (80.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pani Tokarczuk jest Ukrainką, możemy przeczytać to na ukraińskiej Wikipedii. Na polskiej oczywiście brak wzmianki. Dlatego tym bardziej wypowiedź Pani Tokarczuk jest zrozumiała dla mnie. Media powinny informować o przynależności narodowej, a wtedy wszystko byłoby zrozumiałe dla nas, dlaczego Pani Tokarczuk w tak obleśny sposób potraktowała Naszą historię i obraziła Nas Polaków.
~sobieray
2015-10-15 16:08:04
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Też słuchałem tego wystąpienia pani Olgi Tokarczuk i wiem, że mówiła to z sarkazmem, z przekąsem. Może powiedziała to za mało dobitnie, bo z natury jest delikatna. Zupełnie inaczej te słowa wyglądają na papierze czy ekranie monitora, wtedy można doszukiwać się innego wydźwięku? Jak się ostatnio obserwuje działania niektórych środowisk żydowskich i zachodnich, to każdego może trafić ,,szlag''!
~Asa
2015-10-15 14:50:53
z adresu IP: (80.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Chciałbym, aby prawo działało w dwie strony. Dobrze było by gdyby IPN i prokuratura zadziałała w sprawie obraźliwych słów Pani Tokarczuk. To nie była wypowiedź o trudnych relacjach, wręcz nagonka na nasz naród i zaginanie historii Polski. Warto może przypomnieć. Olga Tokarczuk: robiliśmy straszne rzeczy jako mordercy Żydów - Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów - powiedziała w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info Olga Tokarczuk, tegoroczna laureatka Literackiej Nagrody Nike.