Jakuszycka inwestycja nadal wisi na włosku

Piotr Słowiński | Utworzono: 2015-11-16 16:21 | Zmodyfikowano: 2015-11-16 16:21
A|A|A

Miała być budowa nowoczesnego ośrodka narciarskiego, a jest ciągły pat. Samorząd województwa i przedstawiciele Biegu Piastów usiedli do 17 (!) wersji umowy sprzedaży i dzierżawy przez stowarzyszenie terenów w Jakuszycach marszałkowskiej spółce.

Ma ona tam wybudować nowoczesny ośrodek sportowy, m.in. za pieniądze z ministerstwa sportu. Wszystkie dotychczasowe rozmowy zakończyły się fiaskiem.

"Jeśli i tym razem się nie uda, stracimy pieniądze i szanse na rozwój" - mówi marszałek dolnośląski, Cezary Przybylski:

"Chcemy zabezpieczyć interesy narciarzy, stąd rozmowy się przeciągają" - tłumaczy Dariusz Serafin ze stowarzyszenia Bieg Piastów:Do ostatnich rozmów doszło w obecności dziennikarzy, w czasie konferencji prasowej. Przepychanki pomiędzy działaczami stowarzyszenia, a samorządowcami trwają już kilka lat. Chodzi o odkupienie przez samorząd województwa 3,5-hektara ziemi na Polanie Jakuszyckiej. Kolejne 1,5 hektara gruntu ma zostać od stowarzyszenia wydzierżawiona.

Koszty transakcji mają nie być wyższe niż przysłowiowa złotówka, ale wraz z gruntem, samorząd zobowiązuje się, przejąć 550 tys. zł długu, który obciąża hipotekę działek.

Według przedstawicieli marszałka obecnie zamiast umowy przedwstępnej powinna powstawać dokumentacja budowlana. Prace i negocjacje muszą przyspieszyć, jeśli Szklarska Poręba chce być gospodarze narciarskich zawodów rangi światowej.

Przeczytaj więcej o sprawie: Sportowa inwestycja na Polanie Jakuszyckiej wisi na włosku

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama