Kontraktowanie leczenia w 2016 roku na półmetku

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-12-05 08:43 | Zmodyfikowano: 2015-12-05 08:46
A|A|A

fot. Alex Proimos via flickr Crative Commons

Pierwotnie czas był do końca listopada, ale został przedłużony do 7 grudnia. Szefowie lecznic chcą wyższych stawek niż proponuje Fundusz i liczą na efekty rozmów z ministrem zdrowia. Ponadto jak mówią, szpitalne budżety zostały obciążone wypłatami podwyżek dla pielęgniarek.

Dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ Violetta Niemiec mówi, że proponowane kontrakty są wyższe o kilka procent niż w tym roku, a dodatkowo zagwarantowano pieniądze dla pielęgniarek.

Z 26 szpitali powiatowych w regionie tylko 4 podpisały kontrakt z NFZ. Pozostałe chcą więcej pieniędzy i czekają na efekty rozmów z ministrem zdrowia.

"Jestem dobrej myśli, bo rozmowy idą w dobrym kierunku" - mówi szefowa dolnośląskiego oddziału NFZ Violetta Niemiec jest

Kontrakty miały być pierwotnie podpisane do końca listopada, ale termin przedłużono do 7 grudnia. Osobno negocjowane są umowy z lekarzami pierwszego kontraktu. Oni - według Funduszu - powinni złożyć oferty do 10 grudnia.

Jacek Krajewski z Porozumienia Zielonogórskiego powiedział nam jednak, że lekarze POZ mają czas do końca roku. Jeszcze ustalane są szczegóły umów, które mają być podpisywane na czas nieokreślony. Dotychczas były to kontrakty roczne, przez wiele tal warunki były negocjowane do ostatniej chwili, nawet w Sylwestrową noc.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama