Okradała najuboższych mieszkańców

Piotr Słowiński | Utworzono: 2010-05-06 09:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Okradała najuboższych mieszkańców - Grażyna Kuczyńska nie kryje żalu do swej pracownicy. Jak mówi miała do niej zaufanie (Fot. Piotr Słowiński)
Grażyna Kuczyńska nie kryje żalu do swej pracownicy. Jak mówi miała do niej zaufanie (Fot. Piotr Słowiński)

Mieszkańcy Wojcieszowa są wzburzeni. Bo pomoc społeczna jest by pomagać, a nie by zabierać pieniądze przeznaczone dla biednych. Joanna K. była samodzielnym pracownikiem zajmującym się zasiłkami rodzinnymi.

Wpisywała decyzje do komputera i na tej podstawie były wypłacane zasiłki. Kierownik MOPS, Grażyna Kuczyńska mówi, że Joanna K. przyznawała część zasiłków osobom, które nic o tym nie wiedziały. Pieniądze Joanna K. wypłacała sobie.

Proceder trwał przynajmniej cztery lata. Sprawa wyszła na jaw, gdy inni pracownicy MOPS-u zorientowali się, że zasiłek dostał człowiek, który nie miał do niego prawa. Joanna K. przyznała się w rozmowie ze swoją szefową, że podbierała pieniądze. Podejrzana kobieta trafiła do szpitala. Nie uniknie jednak dyscyplinarnego zwolnienia z pracy.

Sprawą zajęła się już także prokuratura.

Grażyna Kuczyńska nie ukrywa żalu. Jak mówi w marcu jej sprawozdanie zostało na sesji przyjęte oklaskami. MOPS był postrzegany jako jedna z najsprawniejszych instytucji w mieście. Wszystko zepsuła jedna z pracownic.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.