Jak utrzymać choinkę przy życiu? (PORADNIK)

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-01-01 07:07 | Zmodyfikowano: 2016-01-01 07:07
Jak utrzymać choinkę przy życiu? (PORADNIK) -

Jak sprawić, by nasze drzewko świąteczne dłużej zachowało dobrą kondycję i ładny wygląd? Możliwości są ograniczone, ale najważniejsze jest to, by jak najkrócej przed świętami stało ono w cieple. Nawet ucięte drzewo lepiej przechowywać na balkonie, lub w ogrodzie. Takie jednak powinniśmy przez cały czas trzymać zanurzone w wiaderku z wodą. Nie należy też odzierać kory lub strugać końcówki pnia, na przykład by zmieściło się w stojaku. System doprowadzający wodę do wyższych partii drzewka znajduje się bezpośrednio pod korą. Ostrugane nie będzie w stanie dostarczyć wody do gałęzi i wyżej. 

prof. Krzysztof Matkowski
prof. Krzysztof Matkowski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Jeśli chcemy przedłużyć żywot naszego drzewka, ucięta końcówka pnia musi być cały czas zanurzona w wodzie. Nie wolno też zdzierać kory.

Jeśli mamy choinkę w doniczce, taką z korzeniami także ustawiajmy ją w domu jak najpóźniej. Niektórzy mają pewnie ambitne plany wysadzenia drzewka do ogrodu po sezonie świątecznym. Może się udać, lecz nie musi. Wszystko zależy od tego, jak zniszczony przy przekładaniu do donicy został jego system korzeniowy. Po Świętach obejrzyjmy bryłę wyjętą z pojemnika. Jeśli zostały tylko grube, twarde korzenie - szanse na sukces są małe. Spróbować oczywiście można zawsze. Jeśli jednak naprawdę chcemy mieć z drzewka świątecznego okazałe ogrodowe drzewo - kupmy je w szkółce roślin, a nie na placu z choinkami. Na krótko wstawmy do domu, udekorujmy i zaraz po nowym roku umieśćmy na dworze. Wtedy się uda!

Posłuchaj rad eksperta: 

I
  

II
   

III
  

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.