Kubot i Matkowski wygrywają mecz w Brisbane

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-01-04 08:12 | Zmodyfikowano: 2016-01-04 08:15
A|A|A

fot. Facebook

Obaj doświadczeni tenisiści postanowili połączyć siły. W sezonie 2016 mają wspólnie występować w deblowych rozgrywkach. Cele naszych są bardzo ambitne. Chcą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pierwszy występ Kubot i Matkowski zakończyli wygraną. Polacy, mimo że pojedynek rozpoczęli od przegranego gema serwisowego, pewnie pokonali Brytyjczyka i Pakistańczyka 6:3, 6:4. Mecz trwał ledwie 65 minut. Polski duet posłał cztery asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył aż 84 proc. rozegranych punktów.

Rozstawieni z numerem trzecim Kubot i Matkowski awansowali tym samym do ćwierćfinału imprezy Brisbane International. W tej fazie zagrają z parą James Duckworth / Chris Guccione. Australijscy posiadacze dzikiej karty w I rundzie pokonali 2:6, 6:2, 10-2 Francuzów Lucasa Pouille'a i Gillesa Simona.

Dla Matkowskiego to drugi w karierze występ w tym turnieju. Przed rokiem wraz z Robertem Lindstedtem odpadł w ćwierćfinale. Kubot natomiast swoje deblowe umiejętności w Brisbane po raz trzeci. W dwóch poprzednich startach nie wygrał meczu.

Brisbane International, Brisbane (Australia)

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcin Matkowski (Polska, 3) - Jonathan Marray (Wielka Brytania) / Aisam-ul-Haq-Qureshi (Pakistan) 6:3, 6:4.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama