Złote Globy 2016 rozdane

Krzysztof Majewski, Jan Pelczar | Utworzono: 2016-01-11 08:58 | Zmodyfikowano: 2016-01-11 08:58

To bez wątpienia była jedna z najbardziej zaskakujących ceremonii w historii Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. W stawce przegranych na pewno należy wskazać "Spotlight" oraz "Mad Maxa", który nie otrzymał żadnej nagrody. Najlepiej poradziła sobie "Zjawa". Obraz otrzymał aż trzy statuetki w następujących kategoriach: Najlepszy film dramatyczny, Najlepszy aktor dramatyczny oraz Najlepszy reżyser (tak jak we wcześniejszym roku za "Birdman"). Galę poprowadził Ricky Gervais.

Leonardo kontra niedźwiedź. Tak w skrócie można opowiedzieć film, który triumfował na Złotych Globach. "Zjawa" dostała statuetki dla najlepszego filmu dramatycznego, za reżyserię Alejandro Gonzaleza Inarritu i główną rolę Leonardo Di Caprio. Dla aktora to trzeci Glob w karierze, żaden nie zamienił się w Oscara. Jeśli dostanie najcenniejszą nagrodę w tym roku, niewykluczone, że do zdjęć za kulisami ze złotymi statuetkami będą pozowali dawni kochankowie z "Titanica": Di Caprio i Winslet, nagrodzona własnie Globem za kreację w Stevie Jobsie. Chyba, że na Globach myślano nie o Di Caprio, a o Inarritu. Rok temu nie dostał na nich za dużo, a triumfował na Oscarach.

Teraz jest triumfatorem Globów, a być może najważniejsze nagrody zgarnie "Marsjanin" - teraz wyróżniony jako najlepsza komedia lub musical. Do końca nie wiadomo, bo i żartów i przebojów disco było w filmie Ridleya Scotta parę, ale żaden specjalnie oryginalny. Najlepiej przyjętym zwycięzcą był minionej nocy Sylvester Stallone - siódmy raz zagrał Rocky'ego Balboę i po raz pierwszy od 39 lat przyniosło mu to nominację. Za "Creed" zamienioną w statuetkę. Od piątku można ten film oglądać w naszych kinach, podobnie jak "Joy", za który Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Jennifer Lawrence.

Z kolei dzisiaj pokaz przedpremierowy "Pokoju" za rolę, w którym najlepsza aktorką w filmie dramatycznym uznano Bire Larson. Najlepszym filmem zagranicznym wybrano znanego z wrocławskich Nowych Horyzontów "Syna Szawła". Film otwarcia zeszłorocznego American Film Festival we Wrocławiu "Carol" największym przegranym - miał najwięcej nominacji, nie dostał żadnej statuetki.

NAJLEPSZY FILM – DRAMAT: ZJAWA

NAJLEPSZY FILM – KOMEDIA/MUSICAL: MARSJANIN

NAJLEPSZY AKTOR – DRAMAT: LEONARDO DI CAPRIO

NAJLEPSZA AKTORKA – DRAMAT: BRIE LARSON - POKÓJ

NAJLEPSZY AKTOR – KOMEDIA/MUSICAL:  MATT DAMON - MARSJANIN

NAJLEPSZA AKTORKA – KOMEDIA/MUSICAL: JENNIFER LAWRANCE- JOY

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY - SYLVESTER STALLONE CREED

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA - KATE WINSLET - STEVE JOBS

NAJLEPSZY REŻYSER - ALEJANDRO GONZALEZ INARRITU - ZJAWA

NAJLEPSZY SCENARIUSZ - ARON SORKIN - STEVE JOBS

 

NAJLEPSZA MUZYKA - ENNIO MORRICONE - NIENAWISTNA ÓSEMKA

NAJLEPSZA PIOSENKA - „WRITING'S ON THE WALL" - SPECTRE

 

NAJLEPSZA ANIMACJA - W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY - SYN SZAWŁA

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.