Wrocławskie lotnisko: Plany, nowości, inwestycje (ROZMOWA DNIA)

| Utworzono: 2016-01-12 12:45 | Zmodyfikowano: 2016-01-12 17:44
A|A|A

Zdjęcia: airport.wroclaw.pl

Gościem dzisiejszej rozmowy dnia Radia Wrocław był prezes portu na Strachowicach Dariusz Kuś, który opowiadał między innymi o inwestycjach. W wakacje przeprowadzono remont nawierzchni pasa startowego i wymianę oświetlenia. Dariusz Kuś zdradził, że do podniesienia systemu nawigacyjnego lotniska ILS do II kategorii pozostało już tylko uzgodnienie procedur.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY DNIA:

A to nie koniec dobrych wiadomości.

Dariusz Kuś ogłosił też na naszej antenie, że jedno z biur wprowadziło do letniej siatki nowe połączenie czarterowe na wyspę Gran Canaria:

Weekend otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury już w piątek - to początek setek wydarzeń, które zostaną zorganizowane na Dolnym Śląsku w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Do ESK szykuje się także wrocławskie lotnisko. Gościem dziesiejszej rozmowy dnia Radia Wrocław był prezes portu na Strachowicach Dariusz Kuś, który zdradził, że Luthansa już zadecydowała o wprowdzeniu do siatki połączeń dodatkowego połączenia do Frankfurtu. Samoloty wylecą ze Strachowic w niedzielę wieczorem. A to nie koniec przygotowań do ESK.

W ciągu kilku miesięcy zostanie podniesiony też system nawigacyjny lotniska ILS do II kategorii, co pozwoli startować i lądować też w takiej mgle jak dzisiaj o poranku.

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama