Świdnica i Wrocław żegnają Kazimierza Kościukiewicza

| Utworzono: 2016-01-21 12:53 | Zmodyfikowano: 2016-01-21 12:33
A|A|A

Przyjaciele, współpracownicy, artyści żegnają dr. Kazimierza Kościukiewicza, wybitną postać dolnośląskiego życia muzycznego.

"Jeszcze niedawno, we wrześniu 2015 roku, Kazimierz Kościukiewicz świętował razem z nami jubileusz pięćdziesięciolecia Wratislavii Cantans - festiwalu, który współtworzył przez wiele lat jako zastępca dyrektora festiwalu ds. programowych i wydawniczych oraz redaktor książek programowych Wratislavii."

Kazimierz Kościukiewicz był zasłużoną osobą w historii Filharmonii Wrocławskiej (dziś Narodowego Forum Muzyki), gdzie pełnił funkcję kierownika programowego i pełnomocnika ds. festiwali. Przez lata redagował filharmoniczne programy i wydawnictwa okolicznościowe, książki programowe festiwalu Musica Polonica Nova. Przez całe życie był stałym bywalcem koncertów i aktywnym krytykiem muzycznym publikującym na łamach prasy codziennej jak i wydawnictw specjalistycznych.

"Będzie nam wszystkim brakować obecności Pana Kościukiewicza na koncertach, pasjonujących rozmów o muzyce w trakcie przerw i wyczekiwania na recenzje spod jego pióra" - piszą dyrektor, artyści i pracownicy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Kazimierz Kościukiewicz urodził się 23 stycznia 1948 w Jaworze. Od 1996 był dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Świdnicy, od 2003 także Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Świdnicy. Był także m.in. współinicjatorem i organizatorem Świdnickich Konfrontacji Młodych Skrzypków, Dolnośląskiego Kolędowania w Świdnicy oraz wiceprezesem Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama