O holocauście i zbrodniach we wrocławskim IPN

| Utworzono: 2016-01-27 15:40 | Zmodyfikowano: 2016-01-27 15:41
A|A|A

Bangin/wikipedia CC BY-SA 3.0

Śledztwo w sprawie zbrodni dokonanych w obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu, życie po zakładzie czy sposoby na upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń. To tylko część tematów, które znajdą się na tapecie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Historia jest nauczycielką życia dlatego tak bardzo zależy nam na jej upamiętnianiu - mówi dr Joanna Hytrek - Hryciuk z wrocławskiego IPN-u:

W Centrum Edukacyjnym IPN-u od samego rana odbywają się dziś wykłady, spotkania czy warsztaty. Pojawi się też grupa teatralna uczniów z XIII gimnazjum imienia Unii Europejskiej, która przygotowała przedstawienie zatytułowane "Przetrwamy". Uczniowie podjęli się niełatwej, dość kontrowersyjnej tematyki - mówi dr Joanna Hytrek - Hryciuk:

Przedstawienie rusza o godzinie 16:30 w Centrum Edukacyjnym IPN-u "Przystanek Historia" na placu Strzeleckim 25. Wstęp na wykłady czy spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiarom Holocaustu jest bezpłatny. Szczegóły na facebookowym profilu strony Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Dzień otwarty w Centrum Edukacyjnym IPN potrwa do godziny 20.30.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama