Pokonali 123 rywali. Znamy nazwiska szachowych mistrzów Wrocławia

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-31 14:45 | Zmodyfikowano: 2016-01-31 14:45
Pokonali 123 rywali. Znamy nazwiska szachowych mistrzów Wrocławia - mat. prasowe
mat. prasowe

Szachy należą do grupy strategicznych gier planszowych. Historia tej dyscypliny sięga lat 70. VI wieku. Uznaje się, że pierwsze partie rozgrywane były w Indiach. Kilka wieków później tradycja ta została przeniesiona do Europy. Kilkusetletnia tradycja gry w szachy, niezależnie od wieku graczy, stawała się i jest obecnie jedną z najczęściej rozgrywanych planszówek na całym świecie.

Wrocławska liga szachowa szkół i przedszkoli już po raz czwarty zorganizowana była przez klub szachowy WKSz Kopernik. Każdy przedszkolak i uczeń rozegrał 28 partii szachowych, po 7 w czasie każdego z czterech turniejów, w czasie ligi. Każdy miał zaledwie 15 minut na jedną rozgrywkę. W tym roku w turnieju wzięło udział ponad 140 uczestników, którzy walczyli o tytuł Szachowych Mistrzów Wrocławia we własnych kategoriach wiekowych. Najlepszymi zawodnikami zostali: Wiktoria Śmietańska, Aleksandra Pawicka, Aleksandra Pastuszka, Sandra Najdecka, Justyna Łochina, Emilia Kochanowicz, Daria Bobińska, Filip Pawicki, Janfranco Varriale, Oskar Perek, Piotr Kejna, Mateusz Bednarczyk, Jakub Luberański, Tomasz Żyła. Natomiast miano najlepszej szkoły w tej dyscyplinie sportowej przypadło Szkole Podstawowej nr 50. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej grupie otrzymali medale i pamiątkowe puchary. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono słodycze.

Dodatkowo Wydział Nauk Pedagogicznych postanowił przyznać motywujące nagrody tym, którzy w lidze zajęli ostatnie pozycje w rankingu. Zawodnicy ostatnich miejsc otrzymali karty upominkowe o wartości 50 zł do wykorzystania w księgarniach wrocławskich. Jednym z nich był Dong Woo Kim z Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej.