"DUŻE A" PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA: NATURA-SPOŁECZNOŚĆ-ARCHITEKTURA

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-19 17:36 | Zmodyfikowano: 2016-02-19 17:37
"DUŻE A" PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA: NATURA-SPOŁECZNOŚĆ-ARCHITEKTURA - mat. prasowe
mat. prasowe

Zaproszeni projektanci, operując różnymi formatami, pracują nad sekwencjami przestrzeni publicznych, półpublicznych i prywatnych, budując z nich nowe typologie i narracje.

Seria DUŻE A zorganizowana jest w trzech panelach tematycznych obejmujących zagadnienia kluczowych form oddziaływania na przestrzeń miejską. Inauguracyjny panel ,,Natura" wskazuje kluczową rolę przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. W cyklu ,,Społeczeństwo" podejmowany jest temat formowania wspólnoty mieszkańców poprzez architekturę. Panel trzeci - ,,Architektura" - podkreśla rolę, jaką odgrywają poszczególne obiekty architektoniczne w kształtowaniu miast przyjaznych człowiekowi. Każdemu z paneli wykładów towarzyszyć będą warsztaty projektowe, prowadzone przez progresywne pracownie z Europy, a biorące na warsztat wrocławski kontekst lokalny. W przestrzeni miasta staną także wystawy plenerowe prezentujące projekty zaproszonych wykładowców: pierwsza z nich w dniach 1-14 marca, w pasażu pieszym ul. Oławskiej.

CYKL 1: NATURA, Marzec - Kwiecień 2016

Natura w mieście zapewnia doświadczenia i odczucia, które budują wielowątkowy charakter miejsca; definiuje, uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Projektowanie miejsc styku natury i kultury miejskiej stymuluje rozwój miasta i społeczeństwa, dlatego do cyklu "Natura" zaprosiliśmy uznanych projektantów-badaczy różnych aspektów oddziaływania świata przyrody na tkankę miejską.

Wykład inauguracyjny wygłosi: Julien De Smedt (JDS Architects, Belgia)

Temat: Miasto nad rzeką

Data: 7.03.2016 r., godzina 18:00

Miejsce: Sala konferencyjna C-D Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia we Wrocławiu, wstęp wolny Kuratorzy panelu "Natura": Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk (BudCud, http://www.budcud.org/)

UWAGA: Wykład w języku angielskim - istnieje możliwość wypożyczenia słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem na polski, liczba ograniczona, zapisy mailowe od zainteresowanych przyjmujemy pod adresem: [email protected] do 3 marca, liczy się pierwszeństwo zgłoszeń.

O naszym gościu: Julien De Smedt z pracowni JDS Architects (MWA, wcześniej również PLOT) opowie, jak korzystać z wody jako czynnika miastotwórczego. Jego pracownia zaprojektowała m.in.: Kalvebod Waves - nabrzeże zagłębia biurowców w Kopenhadze, które dedykowano rekreacyjnym funkcjom publicznym. De Smedt jest również współautorem znajdującego się naprzeciwko Harbour Bath, które na nowo zdefiniowało typologię miejskiego kąpieliska.

Więcej na stronie pracowni JDS - http://jdsa.eu/ oraz na stronach organizatora: http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/ i https://www.facebook.com/duzeA/

Już teraz zapraszamy też Państwa na kolejne wykładu panelu "Natura": 29 marca, godz. 18.00 - Gunther Voght, Voght Landscapes, Szwajcaria (http://www.vogt-la.com/en) 4 kwietnia, godz. 18.00 - Dan Wood, WORK AC, USA (http://www.work.ac) Szczegóły wkrótce!

Edycja specjalna projektu DUŻE A jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.