Wzrosło bezrobocie na Dolnym Śląsku (Posłuchaj)

Sylwia Chmielarz | Utworzono: 2009-04-08 16:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bezrobocie wzrosło u nas od lutego o prawie 3,5 proc. Gorzej niż na Dolnym Śląsku jest tylko w Wielkopolsce i na Śląsku. To efekt wielu czynników: firmy z powodu kryzysu redukują załogi, mniej jest inwestycji w budownictwie. - Konkurencją dla polskich bezrobotnych są pracownicy zza wschodniej granicy - dodaje Zofia Kunicka z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Posłuchaj (wszystkie nagrania - Radio Wrocław):

Pracownicy ze Wschodu przyjmują pensje rzędu tysiąca złotych brutto. We Wrocławiu miesięcznie wpływa nawet 500 zgłoszeń o zatrudnieniu Białorusinów czy Ukraińców. Tymczasem w pośredniaku "do wzięcia" jest z reguły około tysiąca miejsc pracy.

Bartosz Chochołowski z portalu finansowego Money.pl uważa, że firmy przygotowują się na cięższe czasy. Jak w kryzysie myślą prezesi? Posłuchaj:

Na Dolnym Śląsku ogniska największego - ponad 20-procentowego bezrobocia - to powiaty złotoryjski, lubański, kłodzki, dzierżoniowski i lwówecki. We Wrocławiu stopa bezrobocia wynosi mniej niż 4 proc.

Reklama
Dźwięki
Wzrosło bezrobocie na Dolnym Śląsku. Mówi Zofia Kunicka z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Nagranie Radia Wrocław.
Wzrosło bezrobocie na Dolnym Śląsku. Mówi Bartosz Chochołowski z portalu finansowego Money.pl. Nagranie Radia Wrocław.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.