Niedziela na osiem stopni (PROGNOZA POGODY)

Andrzej Andrzejewski, Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-28 09:30 | Zmodyfikowano: 2016-02-28 09:30
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: nad północną Skandynawią oraz południową Europą pogodę kształtować będą niże. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu wyżów z centrum nad Rosją oraz Wyspami Brytyjskimi.

Polska będzie pod wpływem wału podwyższonego ciśnienia, jedynie na południu kraju zaznaczy się wpływ niżu z ośrodkiem nad Morzem Tyrreńskim. Północ kraju zostanie w chłodnej masie pochodzenia polarnego, nad południową część kraju napłynie nieco cieplejsza masa powietrza.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu we wschodniej części województwa słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu, głównie we wschodniej części regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) popołudniu słabe opady śniegu. Temperatura wzrastająca od -7°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny, po południu południowo-wschodni.

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama