Będący pewny półfinału MP Impel gra dziś w Dąbrowie Górniczej

| Utworzono: 2016-03-02 07:11 | Zmodyfikowano: 2016-03-02 07:11

Wrocławianki mają już 10 punktów przewagi nad piątą w tabeli drużyną Budowlani Łódź. Obie drużyny mają jeszcze do rozegrania trzy mecze (możliwe do zdobycia 9 punktów), a więc łodzianki nie będą w stanie zająć wyższego miejsca niż Impelki.

Wciąż jednak trwa walka o ostateczny układ drużyny przed play-offami. Obecnie Impelki zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do wicelidera PGE Atom Trefl Sopot. Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska mają jednak jedno spotkanie mniej niż obecny wicemistrz Polski.

Przed Impelem seria trudnych meczów z zespołami, które również walczą o miejsca premiowane walką o medale. Już dziś na wyjeździe zagrają z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a trzy dni później w Hali Orbita - Impelki podejmą zespół Budowlanych Łódź.

Na zakończenie zmagań fazy zasadniczej Orlen Ligi do Wrocławia przyjedzie zespół BKS Aluprof Bielsko-Biała. Jeszcze niedawno zespół Mariusza Wiktorowicza notował porażkę za porażką, ale ostatnie dwa zwycięstwa z rzędu zostały uznane za największe niespodzianki sezonu. Bielszczanki najpierw bez straty seta pokonały Mistrza Polski – Chemika Police, a później podobnym rezultatem zakończył się mecz z wicemistrzem Polski – PGE Atom Trefl Sopot.

Obecna sytuacja w tabeli, a także profil najbliższych rywali Impelek sprawia, że walka o jak najlepszą pozycję startową do play-off potrwa do ostatniej kolejki fazy zasadniczej Orlen Ligi.

Reklama