Wrocławskie Targi Dobrej Książki: Prof. Miodek, Wiedźmin i złoty pociąg

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-15 13:51 | Zmodyfikowano: 2016-03-15 10:39

Na targach swoje najnowsze książki zaprezentują uczelniane oficyny z całej Polski oraz wydawnictwa publikujące albumy, słowniki, poradniki i beletrystykę. Zaplanowano spotkania m.in. z PROF. JANEM MIODKIEM, JOANNĄ LAMPARSKĄ, autorką książki „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa" i ROBERTEM SULIKIEM, współautorem książki „Lista Grundmanna. Tajemnice skarbów Dolnego Śląska".

Tradycyjnie już podczas targów rozstrzygnięte zostaną konkursy: na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej, na najlepszą książkę popularyzującą naukę wśród młodzieży oraz dla autorów książek popularyzujących naukę wśród młodzieży. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas otwarcia imprezy.

W tym roku nie zabraknie także ciekawych dyskusji. W trakcie spotkań ze STOWARZYSZENIEM BADACZY POPKULTURY I EDUKACJI POPKULTUROWEJ TRICKSTER poruszone zostaną m.in. kwestie fenomenu wydawnictwa komiksowego MARVEL i „WIEDŹMINA”. Okazją do dyskusji na temat popularności postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego będzie publikacja drugiego tomu tekstów naukowych o Geralcie z Rivii - „Wiedźmin - polski fenomen popkultury", który swoją premierę będzie miał na targach.

Pierwszego dnia targów stoiska będzie można zwiedzać do godz. 17.00, w czwartek w godz. od 9.00 do 17.00, a w piątek od 9.00 do 16.00.

Targi są organizowane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej we współpracy z Forum Akademickim i ze Stowarzyszeniem Wydawców Szkół Wyższych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.