Ogromna niespodzianka. Śląsk wygrał w Poznaniu z Lechem 1:0

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-01 20:30 | Zmodyfikowano: 2016-04-01 20:39

Śląsk Wrocław pokonał w Poznaniu Lecha 1:0 w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Zwycięskiego gola zdobył w 10. minucie Japończyk Ryota Morioka. To pierwsza wygrana wrocławian pod wodzą nowego trenera Mariusza Rumaka.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

90' + 3' Koniec meczu! Śląsk wygrywa z Mistrzem Polski w Poznaniu 1:0

90' + 2' Powinno być 2:0. Ostrowski fatalnie zachował się w sytuacji sam na sam z Buriciem

90' + 1' Ostrowski za Picha

90' Sędzia doliczył dwie minuty

87' Znów niebezpiecznie. Piłka po strzale Jevtica minęła słupek

86' Abramowicz ratuje Śląsk przed stratą bramki. Świetna interwencja młodego bramkarza po strzale Bille

81' Świetny mecz rozgrywa Morioka. Japończyk mijał lechitów jak tyczki, niestety brakowało celnego strzału

75' Robert Pich mógł wpisać się na listę strzelców. Strzelał mocno, ale w Buricia

71' 2:0? Nie. Piłka po strzale Mervo nie przekroczyła linii bramkowej.

70' Lech jest bezdradny. Gra toczy się na połowie gospodarzy

63' Dwie zmiany w Lechu: Arajuuri za Dudkę i Kadar za Volkova

58' Grajciar za Dankowskiego

56' Morioka mógł podwyższyć prowadzenie. Dobrze minął zwodem obrońców, ale strzelił w sam środek bramki

53' Żółta kartka dla Dankowskiego

52' Mogło być 0:2! Bence Mervo strzelał z kilku metrów, ale nie trafił w bramkę

46' Początek drugiej połowy

45' Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi z Lechem 1:0!

38' Najpierw z przewrotki próbował Bille, później z dystansu Jevtic. Oba strzały bardzo niecelne

33' Abramowicz bronił na raty, na szczęście skutecznie. Najpierw strzelał Jevtic, próbował dobijać Bille. Bramkarz Śląska uprzedził napastnika Lecha

27' Niebezpiecznie pod bramką Lecha. Po wrzucie piłki z autu z półobrotu uderzał Piotr Celeban. Strzał nie był zbyt mocny, jednak Burić bronił z problemami

22' Żółta kartka dla Dudki, który kopnął w brzuch Moriokę

14' Bille zdołał oddać strzał, jednak słaby i w sam środek bramki. Abramowicz łapie bez problemów

10' GOL DLA ŚLĄSKA. MORIOKA! Świetne zachowanie Japończyka. Z zaskoczenia oddał chytry strzał, który wpadł do siatki tuż przy słupku 1:0. To pierwszy gol Morioki w Ekstraklasie

5' Hołota z dystansu, piłka przelatuje nad poprzeczką

2' Pierwszy strzał Mervo, niecelny