Koniec marzeń o medalu Superligi. Metraco Zagłębia przegrało ćwierćfinał

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-10 22:00

Pierwszy mecz "Miedziowe" przegrały na wyjeździe 28:31. Ten wynik zwiastował jeszcze sporo walki w rewanżu. Niestety było zupełnie inaczej. Zagłębie bez swojej najbardziej bramkostrzelnej zawodniczki Żani Marić przegrywały po dziesięciu minutach 2:5. Potem udało się podgonić wynik do 6:8, ale i tak to Vistal dyktował warunki, a rewelacyjnie grała Monika Kobylińska. Zawodniczka gdyńskiego zespołu zdobyła już do przerwy dziewięć bramek, czyli dokładnie tyle ile... miało całe Zagłębie.

Lubinanki były gorsze do przerwy 9:16 i było już w zasadzie po sprawie. Vistal do końca utrzymywał przewagę w okolicach 6-7 bramek i zamknął "Miedziowym" drogę do półfinału Superligi.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 23:29 (9:16)

MVP: Monika Kobylińska (Vistal)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Premović 10, Obrusiewicz 1, Wiertelak, Lalewicz, Milojević 2, Semeniuk 2, Grzyb, Belmas 1, Paluch 1, Jochymek 3, Walczak 2, Konofał,1 Załęczna.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Galińska 4, Kobylińska 10, Matieli 1, Kulwińska 1, Janiszewska 5, Urbaniak 1, Kozłowska , Łabuda , Gutkowska , Zych, Tasić 1, Dorsz 3, Stanulewicz 3.