Tour of Croatia: Victor de la Parte na podium generalki

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-04-25 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-04-25 07:00

Ostatni etap wyścigu był stosunkowo płaski i kończył się pagórkowatymi rundami w Zagrzebiu. Wcześniej jednak zaplanowano dwie premie lotne, na których David de la Parte chciał wywalczyć sekundy bonifikaty, by awansować na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Realizację planu utrudniła jednak 6-osobowa ucieczka, w której nie było nikogo z „pomarańczowych”. Nie przetrwała ona jednak na czele zbyt długo, gdyż została skasowana 100 kilometrów przed końcem. Wcześniej zbudowała ok.2,5-minutową przewagę.

W kolejnej akcji wzięła udział inna „piątka”. Tym razem peleton również nie pozwolił oderwać się żadnemu z „pomarańczowych”. Ta akcja też została skasowana, jednak dopiero na ulicach Zagrzebia, a ostatni uciekinierzy zostali schwytani na finałowym kilometrze.

Na metę wjechała mocno przerzedzona grupa, w której znaleźli się dwaj liderzy CCC Sprandi Polkowice – De la Parte i Felix Grosschartner. Dzięki temu zapewnili sobie utrzymanie swoich pozycji w generalce – odpowiednio 3. i 4. miejsce. Koszulkę lidera obronił Matija Kvasina (Synergy Baku) oraz Jesper Hansen (Tinkoff) zachował swoją 2.lokatę.

Etap padł łupem Sondre Holsta Engera (IAM Cycling), który pokonał Edwarda Theunsa (Trek – Segafredo) i Timothy’ego Duponta (Verandas Willems Cycling Team). 11. lokatę wywalczył Maciej Paterski.