Kubot i Matkowski przegrali z Bryanami w Madrycie

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-05-05 21:00 | Zmodyfikowano: 2016-05-05 21:08

To szczęścia zabrakło dwóch piłek. Łukasz Kubot z KKT Wrocław i Marcin Matkowski odpadli w deblu z tenisowego turnieju ATP w Madrycie. Polska para przegrała w drugiej rundzie z amerykańskimi bliźniakami Bobem i Mike'iem Bryanami 5:7, 6:2, 8:10.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Polacy przez długi czas nie mogli znaleźć recepty na dobrze serwujących Amerykanów, a przy własnym podaniu bronili aż 3 break pointów. Przy stanie 5:5 pojawiła się pierwsza szansa na przełamanie rywali. Polacy niestety nie umieli zdobyć punktu przy stanie 15:40. Ostatecznie to Bryanowie wygrali tego gema i w kolejnym przełamali Polaków, wygrywając seta 7:5.

Druga partia układała się już pod dyktando biało-czerwonych. Kubot i Matkowski rozgromili rywali w 29 minut, oddając im zaledwie dwa gemy.

Polacy w dodatkowej rozgrywce wyszli na prowadzenie 6-4, a pierwsze skrzypce w naszej ekipie grał Matkowski. Bryanowie wrócili jednak do gry, wykorzystując błędy na woleju Polaków. Przy stanie 8-8 piłka była po stronie naszych tenisistów. Ci jednak nie wykorzystali atutu własnego podania, a rywale zdobyli mini breaka i zakończyli do spotkanie wygrywając kolejną piłkę.

Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) - Łukasz Kubot (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) 7:5, 2:6, 10-8