Zakupy, jedzenie i relaks. Jarmark Świętojański rozpoczęty

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-22 13:15 | Zmodyfikowano: 2016-05-22 13:15
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Jarmarki na wrocławskim Rynku co roku przyciągają rzesze gości, w dużej mierze z zagranicy. Tak jest i tym razem. Chętni za zakupy mogą wybierać upominki wśród designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej, bursztynów, ekologicznych wyrobów z naturalnych materiałów m.in.: drewna i lnu. Można nabyć zielarskie i kosmetyczne wyroby oraz oryginalne dewocjonalia od sióstr z monastyru św. Elzbiety na Białorusi – dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy, np. kowala. Dla smakoszy nie zabraknie góralskich oscypków, litewskich wędlin, chlebów i sękaczy, tureckiej baklavy, kaw, herbat i przypraw, ekologicznych win, suszonych owoców z całego świata. W drewnianych domkach po raz pierwszy zagoszczą podkarpackie miody, gruzińskie potrawy, konfitury i przetwory.

Po zakupach i posiłku jest także gdzie odpocząć.  Na Jarmarku Świętojańskim w centrum Wrocławia można poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży: poleżeć na leżaku z zimnym napojem i zanurzyć stopy w ciepłym piasku. Słoneczna plaża w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji Jarmarku podbiła serca wrocławian. Pomysł ten spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem, że w tym roku przy Pręgierzu jest jeszcze więcej przestrzeni do plażowania. 

Jarmark Świętojański we Wrocławiu potrwa do 26 czerwca. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama