Tragedia w Lądku Zdroju: nastolatek zamordował dziewczynę

Dominik Panek, Agnieszka Szymkiewicz | Utworzono: 2009-01-25 11:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Flickr / James P. Wells)

Dziewczyna zmarła od obrażeń spowodowanych uderzeniami młotkiem w głowę. Sprawca przyznał się do winy, ale - jak mówi prokurator Jan Sałacki - jego zeznania są rozbieżne ze śladami na miejscu zbrodni.

Dlaczego nastolatek zabił? Zazdrość lub motyw seksualny - takie możliwości biorą pod uwagę śledczy badający przyczyny zabójstwa.

16-latek uderzył swoją byłą dziewczynę młotkiem w głowę co najmniej dwa razy. Zrobił to we własnym domu. W tym czasie w mieszkaniu nikogo nie było. - Nastolatek o tym, że zabił swoją byłą dziewczynę powiedział swojemu koledze, a ten zawiadomił policję - opowiada Radiu Wrocław prokurator Ewa Ścierzyńska.

Prokuratura nie wyklucza motywu seksualnego, ale czy rzeczywiście był on przyczyną zabójstwa, będzie wiadomo po sekcji zwłok.

16-latek został zatrzymany do dyspozycji sądu rodzinnego, który zadecyduje czy umieścić go w schronisku. Później ma zapaść decyzja czy zostanie potraktowany jako dorosły i będzie mógł odpowiadać przed sądem za zabójstwo. Groziłoby mu wówczas dożywocie.

Nauczyciele i policja zastanawiają się jak pomóc koleżankom i kolegom zamordowanej nastolatki. Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Flickra. Jego autorem jest James P. Wells. Objęte jest licencją Creative Commons Attribution No Derivative Works 2.0 Generic).

REKLAMA
Dźwięki
Tragedia w Lądku Zdroju: nastolatek zamordował dziewczynę. Nauczyciele i policja zastanawiają się, jak pomóc jej kolegom i koleżankom. Relacja Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~stronie
2009-02-14 20:48:37
z adresu IP: (83.16.xxx.xxx)
Ocena: 0
policja to nie wie nic! oni wolą nic nie widziec bo się boją. Pytam gdzie dzielnicowy. Dlaczego nie interweniowali, bo wola=ą, obrastać w tłuszcz i czekac na emeryturke.
~odp Sesulo
2009-02-08 12:38:18
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Odpowiadając Sesulo , to informuje że Patryk G. nie miał jaj !!! a tym samym nie ma za co go powiesić ???
~ddd
2009-02-08 12:16:01
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Serdeczna koleżanko to nie On zrobił , on Jest ofiarą ; bandytów, narkomanów. Koleżanka nie ma żadnej faktycznej wiedzy , tylko z plotek
~bob
2009-02-06 09:09:17
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pani Moniko wszyscy wiedzieli a nawet w sprawie Nasza Policja prowadziła postępowanie co prawda o wykroczenia nie o przestępstwa. To Jego koledzy zrobili , również terroryzowali sąsiadów , podpaleniem,itp.
~MONIKA
2009-02-06 01:58:06
z adresu IP: (80.50.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zawiodły instytucje,szkoła,sąsiedz,którzy wiedzieli co gówniarz gdy zostaje sam,a wystarczyłby jeden telefon!Miał kuratora a matka zamiast zająć się synem jeżdziła za granice,jak mogła tak postąpić?!Powinna równierz ponieść kare!!!Jak mogła go zostawiać skoro wiedziała na co go stać[imprezy,alkohol,narkotyki] Jestem tym wszystkim przerażona!SZCZERE KONDOLENCJE DLA RODZICÓW NIKOLI.
~Sesulo
2009-02-05 20:46:41
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tego h... za jaja powiesić i tyle ale u nas w Polsce każdy robi co chce i potem takie typy psychole zabijają niewinne istoty ŚP Nicola
~zdyku11
2009-01-29 21:42:31
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: 0
powinni go torturowac zeby odczul to co mama nikoli teraz przezywa
~Kłodzko
2009-01-28 21:03:50
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nawet nie można orzec wobec niego dożywotniego pozbawienia wolności: Art. 54. § 1. Wymierzając karę nieletniemu albo młodocianemu, sąd kieruje się przede wszystkim tym, aby sprawcę wychować. § 2. Wobec sprawcy, który w czasie popełnienia przestępstwa nie ukończył 18 lat, nie orzeka się kary dożywotniego pozbawienia wolności.
~Pbk Kłodzko
2009-01-26 22:45:40
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
co mu da dozywocie... chłopak odsiedzi 15 lat w kryminale i stanie na wokoande o zwolnienie warunkowe... a wtedy to zaciuka kogos siekierą a nie młotkiem,kara smierci to dla niego by była najlepsza kara za ten czyn!!! wielkie wyrazy współczucia dla rodziców Nicoli :( [*]
~ddd
2009-01-26 21:02:10
z adresu IP: (90.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mamy tutaj do czynienia z zabojca,ktory tak naprawde nie mial domu.Matka w rozjazdach a ojciec alkoholik.Mozna sie bylo tego spodziewac.
~Maria1960
2009-01-26 16:44:15
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Największe współczucia dla rodziców Nastolatki którzy niespodziewanie stracili córkę
~aaaa.a
2009-01-25 22:20:53
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: 0
to straszne co sie stalo
~gonzorek
2009-01-25 19:45:41
z adresu IP: (83.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
miłośc Ci wszystko wybaczy -ale nie tym razem!!!